Raoul Pal: Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Yakın Vadede Mega Boğa Koşusu Yaşayacak

Eski hedge fon yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin ve tüm kripto para piyasası hakkında cesur bir açıklamada bulundu. Piyasadaki hislerini açıkça dile getirmesiyle tanınan Pal, Bitcoin‘in yanı sıra tüm kripto para piyasasının yakın vadede mega bir boğa koşusu yaşayacağına inanıyor.

Pal, bu düşüncelerini yakın zamanda gerçekleşen bir röportajda dile getirdi. 2015 – 2016 döngüsünden boğa işaretleri veren bir piyasanın taklidini yaptığını iddia etti. Pal, mevcut piyasanın o döneme benzer bir yapıyı taklit ettiğini belirtti.

Daha fazla açıklamada bulunan Pal, 2019’da piyasanın boğa eğiliminde başladığını ve bir süre zarfında %300’lük bir yükseliş yaşadığını belirtti. Piyasa daha sonra büyük bir düşüş yaşadı ve kısa bir süre içinde %700’den fazla ralli yaptı.

Bankacılık sektöründe daha fazla kaos beklememiz gerektiğini, bu durumun Federal Rezerv’in müdahale etmesine neden olacağını iddia eden Pal, şunları söyledi:

“Burada daha erken parabolik bir artış yaşayabileceğimiz hissine kapıldım çünkü bölgesel bankalarda bir bankacılık krizi yaşanacağını ve Federal Rezerv’in müdahale etmesi gerekeceğini düşünüyorum. Faiz oranları kontrolden çıkıyor, yani faiz oranları artıyor ve getiri eğrisi tersine dönüyor, bu bankalar için kötü haber.”

Şu anda KRE ETF’si (Bölgesel Bankacılık ETF) $43.13 değerinde ve Pal, KRE ETF’sinin piyasanın şu anki durumunu çözümlemek için kullanılabileceğini belirtiyor.

$35 ve $30 markası arasında bir patlama başladığında, Fed harekete geçecek. Bankacılık kriziyle birlikte devam eden emlak krizi de, Pal’ın görüşüne göre, Federal Rezerv’in kararlarını etkileyen bir faktör olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 2021'de 100.000 Doları Geçecek mi?

Sonuç olarak, Pal, Fed’in mevcut duruşunu geri çekmesini ancak ABD hükümetinin Ulusal borcunu temizlemek için gerekli likiditeyi sağlamasını bekliyor.

“Belki de Fed’in faiz oranlarını daha da sıkılaştırma nedeni, bir kriz yaratmak, böylece faizleri düşürmek ve borcu para basarak ödemektir. Çünkü eğer yapmazlarsa, daha fazla para basmaları gerekiyor çünkü borç ödemeleri için daha yüksek faiz oranları nedeniyle ve bu tam bir felakete dönüşüyor.” dedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu