RBI Kripto Sektörüne Yönelik Bankacılık Engellerini Kaldırdı - BTC MAGAZİN

RBI Kripto Sektörüne Yönelik Bankacılık Engellerini Kaldırdı

  • Hindistan’da uzun bir kripto yasağı ve kripto girişimcileri ile RBI arasındaki yasal bir savaştan sonra, ikincisi, yeni başlayanların işe geri dönmesine izin verildi.

Hindistan’daki kripto borsalarına ve diğer kripto para birimi girişimlerine bir kripto yasağı atıldıktan sonra, Hindistan Rezerv Bankası (RBI) mahkemedeki kripto girişimcilerine ve tüccarlara karşı çıktı ve bankaların kripto şirketleriyle çalışmasını yasakladı.

Ancak, Mart ayında RBI, mahkeme yönlendirmesiyle bankalara olan baskısını geri çekmek zorunda kaldı.

Şimdi, yerel bir haber kuruluşu, RBI’nin kriptoyla ilgili işleri yürütmek için engelleri kaldırdığını bildirdi.

Bankalara Kripto Şirketleriyle Çalışma Yasağı Yok

Mart 2018’de RBI, yerel bankaların kripto borsalarına ve kriptoyla ilgili diğer şirketlere hesap vermesini yasakladı.

Bu acımasız önlem, kripto tüccarlarından ve girişimcilerinden bir kızgınlık dalgası getirdi, çünkü kurbanların çoğunluğu borsalardı. Bazıları P2P ticaretine geçmeye çalışırken, diğerleri işlerini kapatmak ve durdurmak zorunda kaldı.

Şimdi, bu sona ermiş gibi görünüyor.

Hindistan haber kuruluşu inc42, RBI’nin kripto yasağının bankalardan ve dolayısıyla Hindistan’daki kripto şirketlerinden kaldırıldığını doğruladığını bildirdi. RBI’nın resmi yanıtı şu şekildedir:

“Tarihte olduğu gibi böyle bir yasak yok.”

Şimdilik Bazı Sorunlar Kaldı

Kripto yasağının kaldırılmasına rağmen, inc42 makalesi, Hindistan’daki kripto varlıklarının durumunun – mal, para birimi, mal veya başka bir şey olarak kategorize edileceği konusunda belirsizliğini koruduğunu söylüyor.

Bu nedenle, çok sayıda yerel girişim, işe geri dönme ve yeni uygun koşullar altında sermayeleştirme konusunda başarısız oldu.

Son zamanlarda RBI onayına kadar, birçok banka kripto şirketlerine hesap veremedi ve bu bilgileri yeni bir resmi RBI genelgesi gerektiriyordu.

Şimdi, sorun çözülmüş görünüyor.

Piyasa olumsuz hava katan bu kısıtlamaların kaldırılması piyasaya nasıl etki edeceği merak konusu. Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu