Libra İçin Kritik Gün: 26 Merkez Banka Yetkilisi İle Buluşma - BTC MAGAZİN

Libra İçin Kritik Gün: 26 Merkez Banka Yetkilisi İle Buluşma

Fed ve İngiltere Merkez Bankası da dahil olmak üzere 26 merkez bankasından yetkililer, bugün, Facebook liderliğindeki stabil coin projesi olan Libra temsilcileriyle buluşuyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) İcra Kurulu üyesi olan Benoît Coeuré , İsviçre’nin Basel kentinde yapılacak toplantıya başkanlık edecek. Coeuré, Libra‘nın AB’de faaliyet göstermesi için “yasal onay eşiğinin çok yüksek olacağı” konusunda uyardı.

Libra temsilcileri , Uluslararası Uzlaştırma Bankası (BIS) Ödemeler ve Piyasa Altyapısı Komitesi’ni özel olarak karşılayacaklar.

Bir yetkili verdiği demeçte, Libra’nın kurucularının önerilen stabil coinin kapsamı ve tasarımına ilişkin kilit soruları yanıtlamaya davet edildiğini ve Ekim ayında G7 maliye bakanları için bir rapor hazırlanacağını söyledi.

Avrupalı ​​milletvekillerinin, müşterilerin denizaşırı ödemelerde zorluk çekmekte zorlandıkları AB’de Libra’nın popüler olacağı konusunda endişeli oldukları bildiriliyor. 

Geçen hafta bildirildiği gibi, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, hükümetlerin “parasal egemenliğini” tehdit etmesi nedeniyle Libra’nın Avrupa Birliği’nde başlatılmasına izin vermeyi reddetme çağrısında bulundu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu