Ripple Artık RippleNet Müşterilerine XRP Kredileri Sunuyor - BTC MAGAZİN

Ripple Artık RippleNet Müşterilerine XRP Kredileri Sunuyor

  • Ripple, RippleNet istemcileri için XRP tabanlı bir hizmet başlatarak resmen borç (kredi) vermeye girişiyor.

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü kullanan müşterilerine hızlı bir şekilde sermayeye erişim elde etmek için XRP’yi ödünç almalarına olanak tanıyan Line of Credit adlı bir kredi teklifi başlattı.

RippleNet ağının üyeleri tarafından halihazırda denenmekte olan yeni hizmet şu anda beta test aşamasında.

Ripple’ın borç verme hamlesi, kredi platformu için bir ürün yönetimi direktörü aramaya başlamasıyla Mayıs ortasında ortaya çıktı.

O zamanlar şirket, yeni teklifinin ayrıntıları konusunda sessiz kalmıştı.

Yeni ürün artık RippleNet üyelerinin, eski finans kurumlarıyla ilişkili uzun bekleme sürelerinden kaçınarak, bir kerelik ücret ödeyerek XRP’yi Ripple’dan ödünç almalarına olanak tanıyor.

RippleNet’in yeni atanan genel müdürü Asheesh Birla Twitter açıklamasında; sermaye krizinin küçük ve orta ölçekli girişimlerin büyümesinin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu iddia ediyor.

“Line of Credit, iş performansınızı ölçeklendirmenize ve hızlandırmanıza olanak tanır – pilot (beta deneyicisi olan) müşteriler zaten sonuçları görüyor.”

Borç verme konusunda genişlemek, Ripple’ı şirketin CEO’su Brad Garlinghouse tarafından defalarca dile getirilen hedef olan “Kripto’nun Amazon’u” olmaya bir adım daha yaklaştırıyor:

“Amazon bir kitapçı olarak başladı ve sadece kitap sattı. Ödemelerle başladık. Bundan iki yıl sonra, Ripple’ın ödemeler için olduğunu göreceksiniz.”

Ripple, tokenin toplam arzındaki aslan payını kontrol eden en büyük XRP sahibidir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu