Ripple, Bir Çok Büyük XRP Transferleri Gerçekleştirdi - BTC MAGAZİN

Ripple, Bir Çok Büyük XRP Transferleri Gerçekleştirdi

Kripto izleme botu Whale Alert, yaklaşık 16 saat önce, Ripple’ın kurucu ortağı ve şirketin ilk baş teknoloji sorumlusu olan Jed McCaleb’e Ripple Labs’tan başka bir XRP transferi gerçekleştiğini paylaştı.

Şirket, McCaleb’e 627.974.493 XRP daha gönderdi.

Bu arada, Ripple’dan Chris Larsen’in ve büyük kripto borsaları Binance ve Bitstamp’ın katılımıyla birkaç başka büyük XRP transferleri gerçekleştirdi.

Jed McCaleb 277,7 milyon dolar değerinde XRP aldı

Whale Alert’e göre Ripple, 627.974.493 XRP’yi ilk CTO’su Jed McCaleb’e aktardı.

McCaleb, kuruluşundan bir yıl sonra, 2013’te Ripple’dan ayrıldığından beri yüklü XRP ödemeleri alıyor ve aynı zamanda finans kurumları aracılığıyla sınır ötesi ödemeleri hedefleyen rakip şirket Stellar’ı kurdu.

McCaleb, Ripple ile imzaladığı uzlaşma anlaşmasının bir parçası gereği düzenli olarak ödeme alıyor. Jed’in piyasaya birkaç milyar XRP sürmesini önlemek için, onu parçalar halinde alıyor ve ayrıca anlaşma gereği onu küçük parçalar halinde satmaya zorlanıyor.

XRPscan platformuna göre McCaleb, satılmak üzere “tacostand” adresinden 13.169.006 XRP piyasaya sürdü. Cüzdanın cari bakiyesi 645.305.649.04558 XRP’dir.

Daha önce bildirildiğimiz üzere, bir hafta boyunca McCaleb 135,8 milyon XRP sattı.

Binance ve Bitstamp’tan 191 milyon XRP transferi

Whale Alert tarafından yayınlanan veriler ayrıca, en büyük işlem hacmine sahip kripto borsası Binance’in, Ripple’ın eski CEO’su ve ikinci kurucu ortağı Chris Larsen’e 41 milyon XRP gönderdiğini söylüyor .

Whale Alert’ten bu işlemle ilgili bir yorum yok. Ancak, likidite desteği için gerçekleştirilmiş bir transfer olduğu tahmin ediliyor.

Bu arada, bir başka büyük küresel borsa olan Bitstamp ve Ripple’ın Avrupa merkezli ODL platformu, cüzdanları arasında 150 milyon XRP aktardı.

Ripple, 500 milyon XRP’yi geri kilitledi

Fintech devi, borsalara, ortaklarına vb. satmak için her ayın ilk gününde emanetten bir milyar XRP çıkarıyor. Bundan sonra, yaklaşık 200 milyon XRP genellikle emanette kilitleniyor.

Bu sefer şirket, piyasaya çıkan miktarın yarısını, yani 500 milyon XRP’yi geri kilitledi.

Yazım anında XRP, CoinMarketCap’e göre yedinci sırada yer alıyor ve 0,4458 dolardan işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu