Ripple, Bitstamp Üzerinden Dev Bir Transfer Gerçekleştirdi - BTC MAGAZİN

Ripple, Bitstamp Üzerinden Dev Bir Transfer Gerçekleştirdi

  • XRPL Monitor, yarısı Bitstamp’a olmak üzere, Avrupa ODL koridoruna gönderilen 5.757.621$’lık büyük bir transferi bildirdi.

XRPL Monitor tarafından paylaşılan son veriler, Blockchain devi Ripple’ın büyük miktarda XRP’yi şirket içinde taşıdığını ve Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasına 10 milyon XRP gönderdiğini belirtiyor. Bitstamp, Ripple’ın Avrupa ODL koridorudur.

Ripple, 10 Milyon XRP’yi Ziyan Etti

On milyon XRP – 2.877.682$ – Ripple’ın RL18-VN cüzdanından gönderildi, bu cüzdan; Ripple hala “Open Coin” olarak bilinirken 2013 yılında oluşturulmuş olan bir cüzdandır.

Bu aynı zamanda Jed McCaleb’in, CTO pozisyonundan vazgeçtiği ve kendi fikirlerini hayata geçirmek için şirketten ayrıldığı yıldı. Bu durum, finansal kurumlarla işbirliği açısından Ripple’a benzer bir şirket olan Stellar Lumens’in kurulmasına yol açtı.

10 Milyon XRP, ODL Koridoruna Gidiyor

Bitstamp, Ripple tabanlı ODL koridorlarını çalıştırabilen kripto borsalarından biridir. ODL (İsteğe Bağlı Likidite), XRP kullanarak Nostro hesaplarına ön fon sağlamadan ulus-ötesi(sınır-öteesi) ödemelerin hızlı ve ucuz bir şekilde yapılmasına yardımcı olan bir Ripple ürünüdür.

Gönderen, parayı XRP’ye dönüştürür ve gönderir, alıcı daha sonra XRP’yi yerel para birimine çevirir.

XRPL Monitor tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, diğer 10 milyon XRP bu borsaya aktırıldı.

Ripple’ın diğer ODL koridorları Meksika, Avustralya ve Filipinler’de bulunuyor. Şirket, 2020 yılının sonuna kadar bu ODL koridorlarından daha fazlasını kurmayı planlıyor.

Chris Larsen, XRP’lerini Coinbase Pro’ya Aktarmaya Devam Ediyor

Chris Larsen (Ripple’da yönetici) Coinbase Pro’ya 15 milyon XRP gönderdi.

Bu arada, bir başka eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb, nakde çevirmek üzere, 6,1 milyon XRP’yi daha borsaya gönderdi.

Bitstamp’ta Yeni XRP Likiditesi Yok

XRP likidite endeksi, XRP/EUR koridoru olan Bitstamp’da dahil olmak üzere Ripple’ın bütün ODL koridorlarında, uzun süredir düşük seviyelerde seyrediyor.

XRP ölçümlerini izleyen Twitter hesabı, şu anda bu endeksin değerinin yalnızca 6,298,303 olduğunu ve son ATH’nin (en yüksek seviyenin) 35,746,047 olduğunu belirtiyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu