Ripple CEO'su Brad Garlinghouse: Hükümetler Blockchain'e Ciddi Bakıyor - BTC MAGAZİN

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse: Hükümetler Blockchain’e Ciddi Bakıyor

  • Bretton Woods konferansından 76 yıl sonra, hükümetler blok zincirlere ciddi bir şekilde bakmaya başladıkça ABD Doları’nın geleceği belirsizleşiyor.

Son bir tweet’te Ripple CEO’su Brad Galirnghouse, hükümetlerin teknolojiyi yıllardır “aldatmaca” olarak reddettikten sonra şimdi blockchain’e ciddi bir şekilde baktıklarını söyledi.

Garlinghouse ayrıca ABD dolarının yakın zamanda altın, yuan veya kripto tarafından devrilmeyeceğini iddia ediyor, ancak giderek zayıflıyor.

Kripto’nun şu ana kadar 2020’de yüzde 80’e varan oranlarda olduğunu, ancak Mart ayı piyasa çöküşü sırasında gözlenen büyük bir likiditeye, uçuşa rağmen dolar aslında bugüne kadar yüzde üç oranında düştüğünü belirtti.

Alternatif Arama

Garlinghouse, devam eden kriz sırasında değer deposu olarak uygulanabilirliği sorgulanan dolar için potansiyel yer değiştirmelerin avantajlarını ve dezavantajlarını araştıran yeni bir Bloomberg makalesine atıfta bulundu.

Yaralı ABD ekonomisini desteklemek için Federal Rezerv Şubat ayından bu yana 3 trilyon dolar basarken faiz oranlarını sıfıra indirdi ve 2022’ye kadar bu seviyede tutmaya söz verdi.

Bu, yakın zamanda doların küresel para birimi durumunu kaybedebileceğini tahmin eden Goldman Sachs stratejistlerinin endişelerini haklı çıkarıyor:

“Rezerv para birimi olarak ABD dolarının uzun ömürlülüğü ile ilgili gerçek endişeler ortaya çıkmaya başladı.”

Goldman altını “son çare para birimi” olarak adlandırırken, Bloomberg’in Garfield Clinton Reynolds arzının ekonomik zorluklara cevap veremediğini belirtiyor.

Çin Gerçek Bir Tehdit Oluşturuyor

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi; Garlinghouse ABD’li milletvekilleri ve düzenleyicileri Çin ile rekabet edebilmek için Mayıs ayında dijital para birimlerine yaslanmaya çağırdı.

Bitcoin gibi kripto para birimleri çok oynak olsa da, Çin’in “DCEP” adlı merkez bankası dijital para birimi, dolar dijitalleşmiyorsa, yuanı yeni bir rezerv para birimine yükseltebilir.

Garlinghouse’un endişeleri, ortaya çıkan CBDC’lerin, XRP’yi sınır ötesi ödemeler sektöründen ayırarak tamamen gereksiz hale getirmesi nedeniyle özellikle anlaşılabilir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu