Kripto Hackerları 7,006,854$ Taşıdı - BTC MAGAZİN

Kripto Hackerları 7,006,854$ Taşıdı

  • Whale Alert, 2016 yılında Bitfinex’ten 72 milyon dolar çalan hackerların, Bitcoin’de 7 milyon dolardan biraz daha fazla transfer yaptıkları birkaç işlem yaptığını söyledi.

Büyük kripto işlemlerini izleyen büyük Whale Alert botu, Bitcoin zincirinde 7 milyon dolarlık BTC’nin biraz üzerinde bir miktar taşıyan dört transfer gördü. Bu para, bilgisayar korsanlarının Ağustos 2016’da Bitfinex borsasından çaldığı kripto paraların bir parçası.

Siber Suçlular Bitfinex’ten Çalınan Paradan Bitcoin’de 7.006.854 Dolar Taşıdı

Whale Alert, Ağustos 2016 başında Bitfinex sunucularına saldıran ve Bitcoin ve diğer kripto paralarda yaklaşık 72 milyon dolar ile kaçan BT suçluları tarafından başlatılan dört işlemin ayrıntılarını yayınladı.

Şimdi, cüzdanları arasında 620.3 Bitcoin taşıdılar (7 milyon $); bu, dört yıl önce çaldıkları toplam miktarın onda biri.

Bu yılın başlarında, Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, Bitfinex saldırganları 9.312.749$’ı taşıdı ve bu devasa toplamı dört transferlere böldü.

Bilgisayar korsanlarının çalınan fonları bu yıl oldukça aktif bir şekilde hareket ettirmeleri muhtemelen Bitcoin’in değerinin artmasından kaynaklanıyor. Yılın başından beri, 7.247 dolardan mevcut 11.321 dolara yükseldi ve 12.000 doların üzerine çıktı.

Twitter Bilgisayar Korsanı Bitcoin’de 3 Milyon Dolar Tutuyor

Son zamanlarda Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, rezil Twitter hackinin beyni ve iki yardımcısı geçen Cuma tutuklandı.

Sosyal mühendislik tekniklerini kullanarak, kırk beş üst düzey hesabın (hedefledikleri toplam 130 üzerinden) şifrelerini değiştirmeyi başardılar. Bilgisayar korsanları, ele geçirilen hesaplardan bir Bitcoin aldatmacası sundu ve BTC’de 117.000 dolar kazanmayı başardı.

Ancak, operasyon şefi – 17 yaşındaki Graham Ivan Clark – tutuklandı ve onun için 750.000 dolarlık bir kefalet ayarlandığında, zaten 3 milyon dolarlık Bitcoin tuttuğuna dair veriler ortaya çıktı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu