Ripple CTO, XRP’nin Yeniliklerini Sıraladı

  • Ripple CTO’su David Schwartz, Blockstream CEO’sunun SEC’i blockchain şirketini kapatmaya çağırmasına yanıt olarak XRP’nin yeniliklerini sıraladı.

Blockstream CEO’su Adam Back ile hararetli bir Twitter alışverişinde, Ripple CTO’su David Schwartz, XRP kripto para birimi ile ilgili kapsamlı bir yenilik listesi ortaya çıkardı.

Schwartz, bunun iş kanıtı (PoW) fikir birliği algoritması olmadan çatallanabilen (Fork) ilk kripto para birimi olduğunu belirtiyor.

XRP’nin kripto alanına getirmeyi başardığı diğer yeniliklerin yanı sıra Schwartz, alıcı adresleri, merkezi olmayan değişim (DEX) ve değişmez kontrol yayınlamak zorunda kalmadan yeni anahtarlar imzalama yeteneğinden bahsetti.

Back Eleştirisini Artırdı

Btcmagazin tarafından bildirildiği üzere Back, Ethereum, Cardano ve Ripple’ı bir dizi Ponzi şemasına benzeterek endüstrinin en etkili armatürlerinden bazıları da dahil olmak üzere kripto Twitter’ı kızdırdı.

Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, “tarihin gelgitlerinin” maksiye iyi gelmeyeceğini iddia ederek saldırıyı savuşturdu.

Geri tepkilerden caydırılmayan Back, XRP’ye bir kez daha daldı ve Schwartz’dan neden eski Ripple CTO’su Jed McCaleb’in perakende yatırımcılara tahmini 1,74 milyon XRP’yi “boşaltmaya (Dump)” devam ettiğini açıklamasını istedi.

Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), aktif olarak desteklediği XRP kripto para birimine şüpheli bağlılığına rağmen; San Francisco merkezli Blockchain şirketini neden kapatmadığını da şaşırtıyor.

Yenilikçi Bir Güvenlik Modeli

Yanıt olarak XRP Ledger’in baş mimarı olarak kabul edilen Schwartz, McCaleb’in sahip olduğu geniş mülklerini perakende satışa, kazançlarını nakde çeviren Bitcoin madencilerine aktarmasını karşılaştırdı.

Madencilerin saldırıları önlemek için yeni ekipmanlara yatırım yapmak için operasyonlarını finanse etmeleri gerekirken; Schwartz, bu güvenlik modelinin kusurlu olduğu konusunda ısrar ediyor ve XRP Ledger, sahiplerinin saldırganları “geride bırakmasını” gerektirmiyor diye belirtiyor:

“Hangi güvenlik modeli, dürüst kullanıcıların herhangi bir saldırganın ödemeye razı olandan daha fazla harcamasını gerektirmekten daha kötüdür?”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın