06 Ağustos 2020 Ethereum Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

06 Ağustos 2020 Ethereum Fiyat Analizi

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son birkaç saat içinde 11.500 doları geçmeyi başardı. Ancak Ethereum gibi altcoinler, ralliyi geri alamadıkları için ipin ucunu kaçırmış görünüyor. Ethereum, 400$ aralığını aşma girişiminde mücadele etmeye devam ediyor.

Ethereum [ETH]

Ethereum 1 Ağustos’ta 400$’ı geçtiğinde ve bir saat sonra hemen düştüğünde, çoğu kripto varlığın bu aralığın üzerindeki pozisyonu kolayca geri almasını bekledi. Bununla birlikte, o zamandan beri, ETH yalnızca bir kez 400 doları geçti ve 1 Ağustos’ta olduğu gibi, ETH işlemin sonraki bir saatinde aralığın altına düştü.

Ethereum, son 24 saatte 44,48 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve 12,89 milyar dolarlık işlem hacmine sahiptir. Kripto varlık 400 dolarlık dirençleriyle mücadele etmeye devam ederken, piyasa göstergeleri düşüş tahmini önermeye başladı.

Göreceli Güç Endeksi veya RSI, pazardaki satış baskısının arttığını düşündürerek (göstererek), düşmeye devam etti. Ayrıca, Parabolik SAR, noktalı işaretçiler mum çubuklarının üzerinde göründüğü için ETH için bir düşüş durumuna dikkat çekerken, Bollinger Bantları yakınsayan işaretçilerle daha düşük bir dalgalanma dönemine işaret etmektedir.

Özetle, buradan biraz geri çekilme beklenebilir. Bitcoin’in 11.500$’lık bölgeyi ihlal ederek bu bölge üzerinde tutunarak 11.800$ seviyelerinde işlem gördüğü duruma rağmen ETH 400$’lık direncini hala geçmeyi başaramadı. Buda düşüş ihtimalini güçlenmektedir. ETH, Bitcoin’in peşinden gidebilmeyi sürdürebilecek mi, göreceğiz.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu