Ripple’in Ortağı Currencycloud, Fintech’ler İçin Yeni Pilot Altyapısı Genişletiyor

  • Ripple’ın yeni ortağı Currencycloud, pilot çoklu para cüzdan altyapısını genişletiyor ve bazı büyük şirketlerin kaydolmasını sağladı.

Kısa bir süre önce RippleNet’e katılan Currencycloud şirket, fintech firmaları ve finans kurumları için yeni ödeme altyapısının – Currencycloud Spark – geçen yıl başlatılan denemelerden sonra ilk sunumunu duyurdu. Haber Finextra tarafından bildirildi.

Yeni Ürün, Geçen Yılki Denemelerden Sonra Genişliyor

Currencycloud Spark, ürünü bu yılın ilk yarısında piyasaya sürmek ve yeni müşterilere imza atmak niyetiyle 2019 yılında ilk kez duyurmuştu.

Finextra tarafından bildirildiği üzere, Starling Bank, Remitr ve TranSwap gibi müşteriler, fintech’ler ve bankalar için daha hızlı ödemeler için bu yeni altyapıya katıldı.

Müşterilerin dünyanın hemen hemen her yerinde otuzdan fazla farklı para biriminde ödeme yapmalarına olanak tanır.

Currencycloud Spark ile fintech firmaları ve finans kurumları, müşterilerinin IBAN’lar (Uluslararası Banka Hesap Numaraları) yoluyla para gönderebilmesi, ödeyebilmesi veya alabilmesi için hesaplar oluşturabilir.

Currencycloud, her müşteri için çoklu para birimi cüzdanı oluşturarak tüm bunların gerçekleşmesine izin verir. Otuzdan fazla fintech firması Currencycloud Spark projesine şimdiden katıldı.

Ripple XRP’yi Uzağa Göndermeye Devam Ediyor

Ortaklarının sınır ötesi ödemeler için altyapılarını iyileştirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, blockchain devi Ripple genellikle doğrudan XRP transferleri yapar.

Şirket genellikle yeni ortaklarına, bu varlıkların satılmasıyla ilgili katı kısıtlamalarla büyük miktarlarda XRP sağlar.

Bugün erken saatlerde Whale Alert, Ripple’ın 75 milyon XRP’yi (yani 22.505.325$) Funding Wallet1’den başka bir Funding Wallet’a aktardığını bildirdi.

Ancak bu ödemenin amacı açıklanmadı. Bununla birlikte, yorum başlığındaki bir Twitter kullanıcısı, bunun Ripple’ın açık piyasadan XRP satın alabileceğini tahmin etti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın