İnsansı Robot Sophia: Kripto Paraların Ne Olduğunu Biliyorum - BTC MAGAZİN

İnsansı Robot Sophia: Kripto Paraların Ne Olduğunu Biliyorum

Sophia adındaki insansı robot, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri hakkında sorular da dahil olmak üzere katılımcılar ve gazetecilerden sorular topladığı Web Summit konferansında konuştu.

Sophia, 6 Kasım’da Lizbon – Portekiz’deki Web Summit 2019 konferansında katılımcılara hitap etti ve burada yapay ve robotik istihbarat hakkında konuştu.

Şubat ayında dört yaşına girecek ve aktris Audrey Hepburn’ün görünümünden ilham alan Sophia’ya, Blockchain, Bitcoin ( BTC ) ve kripto para birimleri hakkında bir fikri olup olmadığı soruldu.

Sophia bu soruya şu cevabı verdi:

“Kripto paraların ne olduğunu biliyorum, ancak onları kendim kullanmıyorum. Ben hiç para kullanmıyorum. ”

Önceki yılların aksine, Sophia “makine üstünlüğü” ya da “robotların dünyayı ele geçireceği” öngörüleri hakkında büyük açıklamalar yapmadı. Ancak izleyiciye yapay zekanın nasıl çalıştığını açıklarken, halkın robot üstünlüğünden hala uzak olduğunu ima etti.

Sophia, Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından oluşturulan birkaç insanlaştırılmış robottan biri. Bu insansı robot yapay zeka teknolojisi ile destekleniyor ve “frubber” (“yüz” ve “lastik” kombinasyonu) denilen hafif polimer plastikten oluşuyor.

Sophia’nın geliştiricileri Blockchain tarımsal veri firmasıyla ortak oldu

Ocak ayında, merkezi olmayan yapay zeka (AI) firması SingularityNET , Endonezyalı çiftçilere tahıl fiyatı, toprak kalitesi ve arazi mülkiyeti ayrıntıları gibi faydalı veriler sağlamak için Blockchain kullanmak üzere tarım odaklı Blockchain Startup’ı Hara ile ortaklık yaptığını açıkladı .

SingularityNET, Hanson Robotics tarafından geliştirilen, robot Sophia’nın arkasındaki teknoloji olarak dikkat çekti. Robotik firmasının baş bilim adamı Ben Goertzel de SingularityNET’in kurucusu ve CEO’sudur.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu