Samsung Galaxy Store TRON'un Uygulamalarını Sunacak - BTC MAGAZİN

Samsung Galaxy Store TRON’un Uygulamalarını Sunacak

  • Uygulamalar, Avrupa ve ABD’deki tüm Samsung Knox kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, bugün yaptığı açıklamada, Samsung akıllı telefonlarında TRON’un Merkezi Olmayan Uygulamaları (dApps) sunuyor.

TRON, Samsung Galaxy Store’da blockchain kullanarak oluşturulan uygulamalarla özel bir bölüme sahiptir.

DApp’lar Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm Samsung Knox kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Kullanıcılar artık doğrudan mobil cihazlarından yeni nesil blockchain tabanlı uygulamaları deneyimleyebilecekler.

TRON ilk olarak Ekim 2019’da Samsung mobil cihazlarına Bitcoin ve Ethereum ile entegre oldu. Ayrıca, altı ay sonra, Samsung Galaxy Store’da özel bir bölüme sahip olan ilk blockchain projesi TRON oldu.

Özel bölüm şu anda lockchain Cuties, Super Player, Meerkat Mining, Timeloop ve diğer beklenen uygulamalar gibi özelliklere sahip.

Daha Fazla TRON Tabanlı Uygulama Gelecek

TRON son zamanlarda platformdaki toplam uygulama sayısında EOS’u geçti ve yakın gelecekte daha fazla TRON tabanlı uygulamanın Samsung Galaxy Store’a gelmesi bekleniyor.

TRON, 2018 yılında 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan BitTorrent’i satın aldı. TRON üzerine kurulmuş bir akış platformu olan DLive ile son zamanlardaki stratejik ortaklık, popüler blockchain destekli uygulamaları herkese sunmaktadır.

TRON Kurucusu Justin Sun “Samsung ile blockchain seviye entegrasyonu konusunda çalışmaktan gerçekten keyif aldık. Şimdi Samsung Galaxy Store ile her iki ekosistemi de entegre ederek işbirliğimizi bir üst seviyeye taşıyoruz ” dedi.

“Bu, geliştiricilerin TRON platformuna geçiş yapmaları ve uygulamalarını Samsung kullanıcılarının önüne koymaları için inanılmaz bir fırsat. Bu işbirliğinin, kullanıcılar ve geliştiriciler arasında TRON blockchain teknolojilerinin benimsenmesini desteklemesi bekleniyor ” diye ekledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu