Santiment Göstergesi Bitcoin Yükselişine İşaret Edebilir

Santiment’e göre, 2022’nin başından bu yana token dolaşımı ve adres etkinliği düşüşte olduğundan, Bitcoin Ocak ayına güçlü başlayamadı. Zincir üstü analitik firması, bu göstergelerdeki bir artışın Bitcoin için geri dönüşe işaret edebileceğine dikkat çekiyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1480683459576143872?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1480683459576143872%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fhere-is-an-indicator-to-watch-for-bitcoins-price-reversal-according-to-santiment

Bitcoin, 1 Ocak’ta 47.967$’a ulaştıktan sonra tekrar düşüşe geçti. Kripto Korku ve Açgözlülük endeksi o zamandan beri piyasada panik hüküm sürerken “aşırı korku”ya işaret etti.

Goldman Sachs’ın ABD Merkez Bankası’nın daha önce duyurduğundan daha yüksek faiz oranlarını artırabileceği beklentisini dile getirmesi üzerine 11 Ocak’ta Bitcoin fiyatı tekrar düştü.

Bitcoin fiyatı şu anda 41.883 dolardan işlem görmek için hafifçe toparlanmış olsa da, günlük grafikte oluşturulan Doji şamdanında görüldüğü gibi, piyasanın belirgin kararsızlığı hala fiyat hareketini etkiliyor.

Önde gelen bir kripto analisti, Bitcoin fiyatının 40.600 dolar seviyesi tutarsa, 42.600 dolara ve potansiyel olarak 46.000 dolara kadar devam etmesinin olası olduğu görüşünde.

IntoTheBlock analitiğine göre, Bitcoin’in net ağ büyümesi negatif bölgede kalıyor. IntoTheBlock tarafından belirtilen net ağ büyümesi, hem kullanıcı katılımı hem de büyümenin bir görünümünü sağlar.

Santiment Göstergesi Bitcoin Yükselişine İşaret Edebilir 2
Bitcoin Zinciri Sinyalleri
Kaynak: IntoTheBlock

Bitcoin, henüz Kasım 2021’in başlarında aktif adreslerde görülen artışla eşleşemedi ve 1 Ocak’ta bu temel metrikte 30 günün en düşük seviyesine ulaştı. Günlük Aktif Adresler (DAA) göstergesi, yeni adreslerin, sıfır bakiye adreslerin ve toplam aktif adreslerin sayısını takip ediyor.

Santiment Göstergesi Bitcoin Yükselişine İşaret Edebilir 3
Bitcoin Günlük Aktif Adresleri
Kaynak: IntoTheBlock

Günlük Aktif Adresler (DAA’lar), artan DAA’lar daha fazla blok zinciri kullanımına işaret ettiğinden, zaman içinde ağ etkinliğini izlemenin yararlı bir yoludur. Bu nedenle, DAA’lar genellikle fiyat hareketinin önde gelen bir göstergesi olabilir – ağ kullanımına yönelik talep, blok zincirin yerel tokenine olan talebi artırabilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   14 Şubat 2023 Kripto Piyasası; Bitcoin Yükseliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu