SEC Bitcoin ETF Reddini Tekrar Gözden Geçirecek

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise Asset Management ve NYSE Arca tarafından bu yılın başlarında sunulan Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu reddetme kararını gözden geçiriyor. Duyuru 18 Kasım 2019 tarihli resmi bir bildiriyle geldi.

Bitwise’in araştırma başkanı Matt Hougan, şirketin SEC’in kararını devirmek istemediğini, ancak “yorum yapma ve SEC ile diyalogu sürdürme fırsatını” memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Bitwise’un başvurusu asıl olarak 9 Ekim’de reddedildi. SEC’in başvuruyu tekrar gözden geçirmesine neyin yol açtığı tam olarak belli olmasa da, SEC üyeleri sunulan bir dilekçe üzerine veya kendi takdirine bağlı olarak kararları gözden geçirme kabiliyetine sahip.

Bir ETF başvurusunda resmi onay ve onaylama sürecinden farklı olarak, kararın gözden geçirilmesi için sabit bir son tarih bulunmuyor. Daha önce SEC, Gemini borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından sunulan Bitcoin ETF başvurusunun reddini gözden geçirmişti; Bir yıldan uzun bir süre geçtikten sonra, reddedilme onandı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın