SEC, Yatırımcıları 'Yüksek Spekülatif' Bitcoin Fonlarına Karşı Uyardı - BTC MAGAZİN

SEC, Yatırımcıları ‘Yüksek Spekülatif’ Bitcoin Fonlarına Karşı Uyardı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC), Bitcoin fonları ile ilgili riskleri yineledi.

SEC Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuk Ofisi (OIEA) ve CFTC Müşteri Eğitimi ve Sosyal Yardım Ofisi (OCEO) tarafından geçen Perşembe günü yayınlanan bir not, bu tür kriptoya maruz kalan fonlarla ilgilenen yatırımcıları ilgili riskleri ve faydaları dikkatlice değerlendirmeye çağırdı.

Ortak açıklamada, “Yatırımcılar, aldıkları risk düzeyine odaklanmalılar.” denildi.

Uyarı ayrıca Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki pozisyonları ‘son derece spekülatif’ olarak değerlendirdi. Ayrıca yatırımcıların Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlem araçlarıyla ilgili riskleri doğru bir şekilde anlamaları gerektiğini vurguladı.

“Yatırımcılar, Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlem piyasasının oynaklığını ve ayrıca altta yatan Bitcoin pazarında düzenleme eksikliği ve dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyelini dikkate almalı”

Bu, ABD düzenleyici kurumu tarafından Bitcoin yatırımlarıyla ilişkili riskler hakkında yayınlanan ikinci uyarı. Ülkedeki birçok şirket, Bitcoin ve Ethereum borsada işlem gören fonları (ETF’ler) listelemek için SEC onayı almaya çalışıyor.

Geçen ay, SEC’den yatırımcılara yapılan bir başka uyarı, varlık sınıfının spekülatif doğası nedeniyle SEC’in Bitcoin ETF’lerine karşı olumsuz duruşunu vurguladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu