Ripple Müşterisi dLocal, Amazon ile Ortaklığını Genişletti - BTC MAGAZİN

Ripple Müşterisi dLocal, Amazon ile Ortaklığını Genişletti

RippleNet üzerinde çalışan Uruguaylı ödeme girişimi dLocal, şirketin ulaştığı yeni bir kilometre taşını duyurdu ve Amazon e-ticaret devi ile stratejik ortaklığını genişletti.

Artık gelişmekte olan pazarlardaki milyarlarca müşteri, sorunsuz ödemeler sağlayan dLocal ile Amazon’un Brezilya’daki pazarındaki küresel tüccarlardan alışveriş yapabilecek.

Daha önce dLocal ve Amazon’un Paraguay’da banka ve kredi kartlarıyla ödeme kabul etmesini sağlamak için ortaklık kurduğu duyurulmuştu.

dLocal, Brezilya’da Amazon ile çalışıyor

dLocal tabanlı ödemeler artık Amazon.com.br çevrimiçi mağazasına entegre edilecek ve uluslararası tüccarların operasyonel maliyetlerini en aza indirmelerine ve Brezilya’daki müşterilere kolayca satış yapmalarına olanak tanıyacak.

Amazon ile iş ortaklığı yapan dLocal, yerel bir ödeme çözümü sağlamaktan küresel bir pazar için karmaşık bir çözümü entegre etmeye dönüştü.

dLocal’ın başkan yardımcısı Michel Golffed, Brezilya’nın e-ticaret endüstrisinin genişlemesine katkıda bulunmaktan ve Amazon’un çevrimiçi mağazasında yerel alıcılar için daha geniş bir seçenek sunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Reuters, Amazon.com.br çevrimiçi mağazasının Brezilyalı satıcılarla sınırlı olduğunu vurguladı.

Bazı uluslararası satıcılar Amazon’un pazarına çoktan katıldı.

dLocal, ABD’deki hisselerinin ilk halka arzını 3 Haziran’da Nasdaq’ta gerçekleştirmişti.

617 milyon doların üzerinde şaşırtıcı bir miktar toplayan dLocal’in müşterileri arasında Dropbox ve TripAdvisor bulunuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu