Steve Jobs'un Eşi Laurene Powell ICO Projesine Milyonlarca Dolar Yatırım Yaptı - BTC MAGAZİN

Steve Jobs’un Eşi Laurene Powell ICO Projesine Milyonlarca Dolar Yatırım Yaptı

BlockTV’ye konuşan bir kaynak Apple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Steve Jobs’un eşi Laurene Powell’ın, Telegram‘ın blockchain projesine yatırım yaptığını iddia etti. Bu, satış öncesi fonlama turunda minimum giriş tutarı olan 5 milyon dolardan az yatırım yapmadığı anlamına geliyor. Ancak, kaynak Powell’ın ne kadar yatırım yaptığını açıklamadı.

Powell, kocası 2011 yılında kanserden öldükten sonra yaklaşık 20 milyar dolar mirasa sahip oldu. Powell, sosyal bir değişim kuruluşu Emerson Collective’de bir iş kadını, hayırsever ve yönetici.

Telegram, 2018’in başlarındaki ICO’su sırasında yaklaşık 1.7 milyar dolar topladı. Ancak, Nikolai ve Pavel Durov tarafından kurulan şirket, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile mücadele ettiği için projeyi bugüne kadar başlatamadı.

SEC’e göre Laurene Powell, Telegram’ın ICO’suna yatırım yapan 39 Amerikalı yatırımcıdan oluşan bir grubun arasında yer alıyor. ABD’li yatırımcılar, fiyatı 1 doların altında başlayan toplam 1 milyar Gram token satın aldı. SEC, dünyanın dört bir yanından 171 kişi ve kuruluşun 2,9 milyar token aldığını söylüyor.

2019’un sonunda SEC, Telegram’ın ABD pazarlarına yasadışı satıldığını iddia ettiği dijital jetonlarla dolmasını önlemek amacıyla Telegram’ın token teklifini durdurdu.

SEC’in İcra Dairesi’nden Stephanie Avakian ekledi:

“Sanıkların yatırımcılara Gram ve Telegram’ın ticari faaliyetleri, finansal durumu, risk faktörleri ve menkul kıymet yasalarının gerektirdiği yönetim hakkında bilgi vermediklerini iddia ediyoruz.”

Her şeye rağmen, Telegram blok zinciri platformunu başlatmak için çalışıyor. Yıl başında, şirket TON ve Gram tokenleri hakkında bir kamu notu yayınladı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu