Talep Arzı Geçerken ETH 3 Bin Dolara Fırlayabilir - BTC MAGAZİN

Talep Arzı Geçerken ETH 3 Bin Dolara Fırlayabilir

Analistler, borsalardaki Ethereum (ETH) rezervlerinin azalmasının, ETH fiyatının haftalar içinde 3 bin dolara yükselmesine yol açabileceğini tahmin ediyor.

ETH şu anda 1.193$ın üzerinde işlem görüyor ve en son 900$’a kadar düştüğü göz önünde bulundurulduğuna olumlu bir görünüm sergiliyor. Bununla birlikte, bazı analistler şimdi Ethereum’un bir sonraki yükselişiyle iki katından fazlasını görebileceğine inanıyor.

Bu, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdıktan sonraki haftalar içinde 3 bin dolara doğru sıçrayabileceğini söyleyen bir analistin görüşüdür.

Başka bir uzman, hodler’ların yükseliş beklentisiyle kısa vadede satmama stratejisine dikkat çekti ve uzun vadede 5.000$, 10.000$ ve hatta 20.000$’lık ETH fiyat hedefleri öngördü.

Nugget News CEO’su Alex Saunders’a göre, borsalardaki ETH rezervleri son birkaç gün içinde büyük ölçüde düştü ve “borsalardaki ETH 48 saat içinde tükenebilir.” Bu nedenle, Ether’e olan talep hızla artıyor ancak kısa vadeli satış yapmak isteyen çok fazla insan yok gibi görünüyor.

Aynı görüş, yukarıdaki senaryonun Ether için likidite krizi yaratttığını söyleyen bir başka kripto analisti ve trader’ı olan Byzantine General tarafından da paylaşıldı.

Saunders, verilerin ETH fiyatında yakın zamanda bir patlamaya işaret ettiğini söyledi.

“BTC talebi arzı geçtiğinde ne olduğunu hepimiz biliyoruz. 90 günde dörde katlandı.”

ETH borsa rezervleri. Kaynak: CryptoQuant

Analist Byzantine General, “Tüm verileri paylaşmayacağım, sadece bilmeniz gerekenleri söyleyeceğim. Aşırı bir satış yönlü ETH likidite krizi var” dedi.

Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, yatırımcıların Ethereum’u uzun vadede elde tutulması gereken değerli bir varlık olarak gördükleri ve bu nedenle elde tutmak için varlıkları muhtemelen borsalardan uzaklaştırdığı görülüyor. Bu ETH için muazzam bir talep yaratıyor ve satın alma baskısında artışa yol açıyor.

ETH 3 Bin Dolara Fırlayabilir

ETH/USD 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

ETH/USD yazım sırasında 1.179$’dan işlem görüyor. Bununla birlikte, boğalar yükselen paralel kanalın orta çizgisinin sağladığı engelle çakışan seviyede bir dirençle karşılaşıyor. Fiyatın 1.300$’ın üzerine çıkılması durumunda, kanalın tepe çizgisinin üzerinde bir kırılma boğaların 1.350$ civarındaki direnç seviyelerini yeniden test etmesine yol açabilir ve muhtemelen 1.500$’ın üzerinde yeni bir ATH kaydedilir. Fiyat keşfindeki Ether, önümüzdeki 1-3 ay içinde 2 bin dolar veya 3 bin dolar gibi yüksek seviyelere fırlayabilir.

Öte yandan, ETH fiyatının şu anki seviyesi olan 1.200$’ın altındaki bir düşüş, fiyatın 1.105$’da 100 saatlik basit hareketli ortalamaya düşmesine yol açabilir. Bu noktadan 900$’lık son dip hedeflenebilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu