Telegram Gram Wallet Kullanım Koşullarını Yayınladı - BTC MAGAZİN

Telegram Gram Wallet Kullanım Koşullarını Yayınladı

Telegram, kripto para cüzdanı Gram Wallet için kullanım koşullarını yayımladı .

Telegram, kripto para birimi Gram için tasarlanan cüzdan olan Gram Wallet’ın, bağımsız bir uygulama olarak mı yoksa Telegram Messenger uygulamasına dahil olarak mı uygulandığını belirten hizmet koşulları yayınladı .

Açıklamada, Telegram Gram Wallet’ın ambargolar, yaptırımlı ülkeler ve yaptırımlı kişiler de dahil olmak üzere yürürlükteki herhangi bir yasa, düzenleme veya kural tarafından yasaklandığı yargı bölgelerinde kullanılmaması gerektiğini vurguladı. Telegram ayrıca, müşterilerin Gram hizmetlerini kullanmak için hangi vergilerin uygulanacağını belirlemekten sorumlu olmadığını belirtti. 

“Vergileri, Hizmetler’i kullanarak yaptığınız işlemlere uygulanıp uygulanmadığını belirlemek veya herhangi bir sanal para işleminden kaynaklanan vergileri toplamak, raporlamak, stopaj yapmak veya geri almaktan sorumlu değiliz.”

Şartlara göre, Gram Wallet, servisler aracılığıyla gönderilen işlem detaylarının TON blok zincirinde doğrulanmasını ve onaylanmasını sağlamak için Telegram Açık Ağ (TON) blok zinciri üzerinde kontrol sahibi olmayacak. Firma, işlemlerin belirtilmemiş miktarda bir ücret talep edebileceğini belirtti. Bunun yanı sıra Telegram’ın bu ücretlerin kapsamı veya türü üzerinde kontrol sahibi olmadığını da ekledi.

“Hizmetler aracılığıyla sunduğunuz işlemler tamamlanamayabilir veya TON Blockchain tarafından büyük ölçüde geciktirilebilir. TON Blockchain üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur ve gönderdiğiniz işlemlerde herhangi bir iptal veya değişiklik talebinde bulunma imkânımız yok. ”

Özel anahtar ve kimlik bilgilerine erişim yok

Gram Wallet, müşterileri hakkında genel veya özel anahtarlara, yedek ifadelere, şifrelere veya diğer kimlik bilgilerine erişemez ve bunları depolayamaz. Şirket, sadece müşterilerinin kimlik bilgilerinin güvenliğini yönetmek ve sürdürmekten sorumlu olacağını vurguladı. Kimlik bilgilerinin kaybolması durumunda, şirket kimlik bilgilerini geri kazanma veya müşterilerin Gram’larına erişemeyebileceğini not ederek, sıfırlama konusunda yardımcı olmayacak.

Gram Wallet, kendi şartlarında, Gram hizmetlerini, hesaplarını veya “herhangi bir nedenle herhangi bir zamanda” hizmetlere erişme hakkını saklı tuttu.

Ayrıca, Telegram hizmet koşullarını istediği zaman ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak değiştirme hakkını saklı tutuyor. Firma, revize edilmiş terimlerin sayfada yayınlanacağını ve müşterilerin hizmetleri gönderdikten hemen sonra değişikliklerin yürürlüğe girmesi halinde periyodik olarak gözden geçirmeleri gerektiğini ekledi.

Gram Wallet’ı kullanma kuralları, geçtiğimiz hafta Telegram tarafından resmen açıklandığı gibi Ekim ayının sonunda piyasaya sürülmesi planlanan TON blok zincirinin öngörülmeye başlanmasından sadece birkaç hafta önce geldi. Dün, yazılım firması Anchor Labs’ın Dijital varlık sorumlusu, Gram tokenin  kurumsal velayeti desteklemek için nitelikli ilk varlık olduğunu söyledi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu