Telegram TON Network'ü Ekim Sonunda Başlatıyor - BTC MAGAZİN

Telegram TON Network’ü Ekim Sonunda Başlatıyor

Telegram uzun zamandır beklenen Telegram Açık Ağı’nı (TON) Ekim ayı sonunda başlatacak.

Telegram, 2 Ekim’de yayınlanan mesajda, orijinal yatırımcılara ağın ekim sonunda başlatılacağı konusunda bilgilendirme yaptığını belirtti. 

Yatırımcılara TON anahtar oluşturma yazılımı sağlanmış olup  yatırımcıların 16 Ekim’e kadar Gram (GRM) tokenlerini almak için Telegram’a ortak bir anahtar sağlamaları gerekecek. TON’un kaynak kodunun tamamı Github’da bulunuyor.

Mesajda, ilk test süresinin de başarılı geçtiği duyuruldu.

Eylül ayının başlarında, Telegram TON testnet explorer ve node yazılımını piyasaya sürdü ve ardından iOS için Gram token cüzdanın alfa versiyonunu yayınladı. 

TON’da Ethereum uyumluluğu ve akıllı sözleşmeler

Ağ, kullanıcıların Ethereum akıllı sözleşmelerini TON’a devretmelerine olanak tanıyacak şekilde Ethereum ağı ile uyumlu olacak. Yazılımın başlangıcında TON Labs’ın, blok zinciri için bir Solidity derleyicisi geliştirdiği bildiriliyor. Solidity, bir programlama dili ve öncelikle Ethereum üzerinde akıllı sözleşmeler yapmak için kullanılmakta.

Geçtiğimiz hafta, Telegram, TON’da akıllı sözleşmeler yapmak için bir kodlama yarışması yaptığını açıklamıştı. Yarışmacışar TON Blockchain dağıtımında sağlanan araçları kullanarak, 200.000 ila 400.000 $ arasında bir ödül fonu için yarışacaklar.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu