Temmuz Ayının Öne Çıkan NFT Tokenları

NFT’ler, türünün tek örneği bir video, görüntü, dijital veya fiziksel öğeyi blok zincirine kaydetmenin en iyi yoludur. Özellikle sanatçılar için bir devrim olan NFT’ler, onlara kendi eserlerinin fiyatlarını kendilerinin yönetmeleri, çalışmalarına sadece kendilerinin sahip olmaları gibi ayrıcalıklar vermiştir. Çevrimiçi film, albüm, sergi ve koleksiyon gibi projelerini NFT’lerle finanse edebilirler. NFT’lerin birçok yeni kullanım alanı vardır ve bu alanlar hayal gücünün genişliği ile sınırlıdır. Dijital dosyaların mülkiyetini sağlayan ve kıtlık yaratacak şekilde güvence altına alan bu teknoloji şüphesiz ki internet üzerindeki büyük devrimlerden biridir. Bu içerikte Temmuz ayının öne çıkan NFT coinleri listesini inceleyelim.

XMON (XMON)

Temmuz Ayının Öne Çıkan NFT Tokenları 2
XMON (XMON)

XMON, 0xmons isimli makine öğrenimi tarafından desteklenerek oluşturulan dijital koleksiyon projesidir. SCP, Pokemon ve Lovecraft’ın karışımından ilham alan projede her NFT, piksel sanatı görüntüleri üzerinde eğitilmiş bir Generative Adversarial Network tarafından oluşturulan benzersiz bir animasyona sahiptir. Ethereum blok zincirinde yer alan koleksiyonda her NFT’nin ismi, sıfatı ve gücü kodlanmış ve korunmuştur. XMON, Sudoswap da dahil olmak üzere büyük bir NFT ekosistemine sahiptir. XMON token son 30 günde %69,9 değer kazanmıştır ve $7.051,72 fiyatındadır. Dolaşımda sadece 2474 XMON vardır.

ERC20 (ERC20)

Temmuz Ayının Öne Çıkan NFT Tokenları 3
ERC20 (ERC20)

ERC20, varolan bir terimi kullanarak piyasaya popüler bir şekilde girmeyi amaçlamıştır. Ethereum’un token standardı ERC-20’yi kendine isim olarak seçen proje, küçük bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Gelecekte dünya ihtiyaçları ve gelecek güncellemeler için tam uyum sağlama potansiyeline sahip olan prje, daha uyarlanabilir, daha hızlı ve esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Teknik olarak blok zincirinin ve Ethereum ağının özelliklerini kullanan proje, büyük bir yenilik fikri ile geliştirilmemiştir. $0,0109 fiyatındaki ERC20 token son 14 günde %20,4 düşüş yaşamıştır.

Vivid Labs (VID)

Temmuz Ayının Öne Çıkan NFT Tokenları 4
Vivid Labs (VID)

Vivid Labs, önde gelen yeni nesil NFT yayınlama platformlarından biridir. Bu sene içindeki güncelleme ve geliştirmeleriyle hızlı yol kat eden proje, veri merkezlerinin karbon ayak izlerini azaltmak için çaba içinde bulunmuştur. Platform, multimedya NFT’leri destekler ve platformdaki trafik hızlı bir şekilde büyümektedir. NFT’leri ar yarışı sektörüne tanıtmak için StableDuel ile ortaklık kuran proje, aksiyon sporu The Natural Selection Tour da dahil olmak üzere birçok şirketle yeni işbirliği de kurmuştur. Vivid Labs hem yeni nesil NFT’ler mint etmek ve yayınlamak için platform sağlar, hem de NFT koleksiyonları için stratejiler sağlar. Geçtiğimiz ay %22,1 değer kazanan VID token şu anda $0,731 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Dikkate Değer Fan Tokenleri (21-27 Mart)

Ternoa (CAPS)

Temmuz Ayının Öne Çıkan NFT Tokenları 5
Ternoa (CAPS)

Ternoa, geliştiricilere tam teknolojik geliştirme kiti, bağımsız altyapıya erişim, düğümler, geliştiriciler topluluğu ve girişim finansmanı gibi birçok şey sağlayarak faydacı NFT’lerin benimsenmesini kolaylaştıran bir Layer 1 açık kaynaklı blok zinciri ekosistemidir. Ternoa altyapısını kullanan geliştiriciler, Web3 projelerini iyi ölçekleyerek maliyetlerini düşürebilirler ve zamandan tasarruf ederler. Geliştirici dostu özellikler piyasaya sürmeye devam eden Ternoa, geliştirici topluluğunu da hızlı şekilde büyütmektedir. Yeni nesil NFT’leri blok zinciri üzerinde inşa etmeyi kolaylaştırarak NFT ekosistemine yenilikler getiren projede geliştiriciler birçok dApp geliştirmeye başladı bile. Son 2 haftada %14,5 değer kazanan CAPS token şimdi $0,0159 fiyatında.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu