Terra Kurucusu Do Kwon, Bitcoin (BTC) İddialarını Reddetti

Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), cüzdanlarından Bitcoin hareketlerini reddetmesinin ardından Terra’nın kurucusu Do Kwon iddiaları netleştirdi. Do Kwon, en az bir yıldır KuCoin veya OKX kullanmadığını iddia ediyor. Ayrıca, LFG, TerraForm Labs veya diğer kuruluşların fonları dondurulmaz.

Kwon, Kripto Borsalarına Bitcoin Transferini Reddetti

Terra’nın kurucusu Do Kwon, 28 Eylül’deki bir tweet’te Bitcoin’i LFG cüzdanlarından KuCoin ve OKX kripto borsalarına taşıma iddialarını reddetti. Terra kurucusu, bir yıldan fazla bir süredir KuCoin veya OKX kullanmadığını iddia ediyor. Do Kwon, kendisine karşı çok fazla yanlış bilgi yayıldığına inanıyor.

Ayrıca, Luna Foundation Guard (LFG) ve TerraForm Labs’ın veya diğer herhangi bir kuruluşun fonlarının dondurulmadığını doğruladı.

https://twitter.com/stablekwon/status/1574976623551877120?s=20&t=0icL2s6VmLnuE68yjwUxAw

“Muhtemelen tüm bunlarda en şaşırtıcı olan şey, yayılan yanlış bilgi miktarıdır. İddia edildiği gibi bir para çekme yok, en azından geçen yıl KuCoin veya Okex kullanmadım ve tfl, lfg veya başka herhangi bir varlığın fonu dondurulmadı.”

Güney Koreli savcılar daha önce KuCoin ve OKX’ten LFG cüzdanlarından fon transferleri bulduktan sonra Do Kwon ile bağlantılı 67 milyon dolarlık Bitcoin’i dondurmalarını istedi. Ancak, LFG bir tweet’te Mayıs ayındaki Terra-LUNA krizinden bu yana herhangi bir Bitcoin veya diğer token transferinin gerçekleştiğini reddetti. Ayrıca vakfa göre, fonları transfer etmek için yeni cüzdanlar oluşturulmadı.

“LFG hazinesinin BTC cüzdanı: bc1q9d4ywgfnd8h43da5tpcxcn6ajv590cg6d3tg6axemvljvt2k76zs50tv4q. LFG, Mayıs 2022’den bu yana yeni cüzdan oluşturmadı veya LFG tarafından tutulan BTC veya diğer tokenları taşımadı.”

LFG

Savcılar, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un LFG için yeni bir cüzdan oluşturduğuna ve iddiaya göre cüzdanlar ile borsalar arasında para aktardığına inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2020 Kripto Piyasasında Neden Büyük Bir Yıl Olacak?

Terra Kurucusuna Karşı Interpol Kırmızı Bülteni

Interpol, Güney Koreli savcıların kendisine yönelik soruşturmaları artırmasının ardından Terra’nın kurucusu Do Kwon’a karşı kırmızı bülten çıkardı. Savcılar ve Interpol, Twitter mesajlarına yanıt vermeye devam eden Terra’nın kurucusunu aktif olarak arıyor.

Singapur polisi de onun artık ülkede olmadığını doğruladı. Do Kwon, kaçak olmadığını ve yetkililerle işbirliği yaptığını aktardı.

Bu arada, Terra token’ları LUNC ve LUNA, Do Kwon’a karşı bir tutuklama emri çıkarıldıktan sonra düşüşe devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu