Tesla Bitcoin Ödemelerine Yeniden Başlamak Zorunda Kalabilir

Bitcoin Madencilik Konseyi, ikinci çeyrek anketinin sonucunu açıkladı. Anket, küresel bitcoin madenciliği endüstrisinin yeşil enerji kullanımının %59,5 olduğunu ortaya koyuyor. 

Bitcoin, üst üste 5. çeyrek yıl %50’nin üzerinde yeşil enerji kullandı. 2021 yılının Mayıs ayında Tesla, çevresel kaygıları öne sürerek Bitcoin işlemlerini kabul etmeyi bıraktı. Bitcoin madenciliğinin %50’sinden fazlası için yenilenebilir enerjiye tutarlı bir bağımlılığın, Bitcoin’in bir ödeme şekli olarak yeniden başlaması için parametre olacağını açıkladı. 

Bitcoin Madenciliği: Teknolojik ve Enerji İlerlemesi

Bitcoin madenciliği, enerji kullanımı nedeniyle uzun süredir eleştiriliyor. Bitcoin’in fikir birliği mekanizması, Proof-Of-Work, madenciler arasındaki rekabeti teşvik etmek ve abartılı enerji kullanımına yol açmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, son veriler Bitcoin’in önemli ilerleme kaydettiğini gösteriyor.

Bitcoin Madencilik Konseyi, küresel Bitcoin ağının %50’sinden fazlasından veri toplar ve bir bütün olarak ağın oldukça iyi bir temsilidir.

BMC tarafından yapılan anket, küresel madenciliğin sürdürülebilir güç karışımının geçen yıl %6’dan fazla arttığını ortaya koyuyor. Anket ayrıca Bitcoin’in teknolojik verimliliğinin %46 artarak 21.1 EH’ye çıktığını ortaya koyuyor.

MicroStrategy CEO’su ve BMC’nin önemli bir destekçisi olan Michael Saylor, ağın teknolojik gelişimini kutladı. Ayrıca bu seviyede temiz enerji ve verimliliğe sahip herhangi bir sektör bulmanın zor olduğunu da ortaya koydu.

Bitcoin savunucuları uzun zamandır Fiat para birimlerinin Bitcoin’den daha fazla olumsuz çevresel etkiye sahip olduğuna dikkat çekti. Önemli bir Bitcoin analisti olan Willy Woo, Bitcoin madenciliğinin atık enerjiyi temizlediğinin altını çiziyor. 

Tesla, Bitcoin’in Yeniden Başlamasını Erteleyebilir

Yakın tarihli bir rapor, Tesla’nın Bitcoin yatırımlarında büyük bir darbe alabileceğini ortaya koydu. Barclays analisti Brian Johnson, Tesla’nın Bitcoin yatırımlarının Bitcoin varlıklarına 460 milyon dolarlık bir darbe almasını bekliyor. 

Tesla, Bitcoin yatırımlarını yaklaşık 32.000 $ fiyatla topladı. Öte yandan, Bitcoin enflasyon korkuları ve Fed’in faiz artırımı nedeniyle on yılın en kötü mali çeyreğini yaşadı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Arjantin'in Geleceği Bitcoin'e mi Bağlı? Tucker Carlson, Javier Milei ile Konuştu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu