Bitcoin (BTC) Fiyat Artışı Bir Boğa Tuzağı mı?

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %7’den fazla ve son 7 günde %20 arttı. BTC şu anda 23.748 dolardan işlem görüyor. Buna rağmen uzmanlar, Bitcoin’in fiyat artışının bir kırılmadan ziyade bir boğa tuzağı olduğuna inanıyor. 

Önemli bir etkileyici ve kripto yatırımcısı olan CryptoWhales, en büyük balinalardan birinin BTC’yi terk ettiği gerçeğine dikkat çekti. Ona göre, BTC’deki son yükseliş eğilimi bir boğa tuzağı, birçok balina için çıkış likiditesi.

BTC‘nin yükseliş hareketi, genel kripto toparlanması ile uyumludur. Merge tarihinin yayınlanmasının ardından Ethereum, hızla yükselen fiyatlar gördü. Fiyatı son 7 günde %48’in üzerinde arttı ve şu anda 1.537.65$’dan işlem görüyor. 

Boğa Tuzağı mı Boğa Piyasası mı?

CryptoWhales’e göre, balinalar için likiditeden çıkmak için 361.686.300 dolar değerinde rekor bir BTC satışı gerçekleşti. Ayrıca, çok daha fazla satış beklediğini ve BTC fiyatının 10 bin dolara düşeceğini de iddia etti.

Bir diğer önemli kripto fenomeni ve yatırımcısı il Capo Of Crypto, BTC için düşük zaman dilimi eğiliminin yüksek bir zaman diliminde yükseliş eğiliminde olmasına rağmen, eğilimin çok aşağı yönlü olduğunu açıkladı. Ayrıca ana hedefin 15,8 bin dolar ile 16,2 bin dolar arasında kaldığı konusunda da uyardı. Piyasanın düşüş eğilimini uzun süredir yineliyor.

2014’ten beri BTC yatırımcısı olan Profit Blue, düşüş duruşuyla sağlam durduğuna inanıyor. Piyasanın çok iyi oynanan bir boğa tuzağı olduğuna inanıyor. 

BTC Hala Gücünü Gösteriyor

Uzmanların boğa tuzağı uyarılarına rağmen BTC gücünü gösterdi. BTC kısa süre önce 200 haftalık hareketli ortalamayı geçti ve bu büyük bir başarı. 

Ayrıca, önde gelen bir Bitcoin analisti olan Willy Woo, BTC fiyatının Realize Fiyata göre doğru olduğunu ortaya koydu. Bu direnç görevi görür, ancak tarihsel olarak iyi bir işaret olmuştur. 

Bitcoin’in ‘Korku ve Açgözlülük’ endeksi de doğru yönde hareket etti ve artık ‘Aşırı Korku’ yerine ‘Korku’ya işaret ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bernstein Analistleri: ABD'de Spot Bitcoin ETF'nin Onay Alma Olasılığı Oldukça Yüksek!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu