Tesla’dan Kripto Hamlesi: Bitcoin ve Dogecoin Ödemeleri Yolda mı?

Elon Musk’ın liderliğindeki Tesla ve Twitter’ın kripto paraların ana akım bir ödeme yöntemi olarak kabul görmesinde etkili oldukları artık genel kabul görmüş bir durum.

Otomobil devi Tesla, geçtiğimiz hafta ikinci çeyrek finansal sonuçlarını paylaşırken Bitcoin varlıklarına dair detayları da kamuoyuyla paylaştı. Şirketin kripto varlıkları 184 milyon dolar olarak kaydedildi.

Musk, geçmişte Twitter üzerinden Bitcoin ödeme özelliklerini ima eden açıklamalarda bulunmuştu, fakat resmi bir duyuru yapılmamıştı.

Kripto camiasında, Tesla’nın web sitesine Bitcoin ve Dogecoin ödeme fonksiyonları eklediği dedikoduları dolaşıyordu. Ancak yapılan incelemeler sonucunda, bu anahtar kelimelerin zaten web sitesinin kodları arasında var olduğu görüldü.

2023’ün Ocak ayında, Tesla’nın web sitesine kripto ödeme seçeneği eklenmiş, ancak bu özellik aktif hale getirilmemişti. Bu durum, Tesla’nın yakın zamanda Bitcoin ve Dogecoin ödeme seçeneklerini hayata geçirebileceği yönündeki beklentileri güçlendiriyor.

Tesla'dan Kripto Hamlesi: Bitcoin ve Dogecoin Ödemeleri Yolda mı? 2

Musk’ın Dogecoin ile olan sıkı ilişkisi, onun bu kripto parayı sıkça Twitter’da gündeme getirmesiyle biliniyor. Bu nedenle, Tesla ve Twitter’ın kripto para ödeme seçeneklerini devreye alırken Dogecoin’i de Bitcoin ile birlikte sunmaları olası bir senaryo olarak karşımıza çıkıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İsviçre Bankasının CEO'sundan Bitcoin'e Soğuk Duş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu