Tesla’nın Ardından SpaceX de Dogecoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başlayacak

Tesla CEO’su Elon Musk, müşterilerin artık şirketinin ürünlerini Dogecoin ile satın alabileceklerini Twitter’dan duyurdu.

Musk tarafından yönetilen bir uzay üreticisi olan SpaceX, yakın gelecekte Dogecoin ile ödemeleri mümkün kılacak.     

Tesla ürünleri Doge ile satın alınabilir, yakında SpaceX ürünleri de

Elon Musk

Önde gelen elektrikli araba üreticisi, müşterilerinin Ocak ayında kripto para birimi ile Cyberquad for Kids dahil olmak üzere belirli ürünleri satın almaya başlayabileceklerini duyurdu. Ancak, şimdi tüm ürünlerin en iyi meme tokenı ile satın alınabileceği duyuruldu.      

Dogecoin’in fiyatı, bazı kazançlarını kaybetmeden önce duyurunun ardından %15,8 arttı. Dogecoin, Binane borsasında bugün erken saatlerde 0.076 dolara kadar düştükten sonra 0.09 dolarda zirve yaptı.        

Bu, Musk’ın en sevdiği kripto para birimini 24 saat içinde ikinci kez tweetlemesi. Dün gece attığı tweet, DOGE’nin fiyatını tüm kazançları geride bırakmadan önce 26 saniye daha yukarı çekmeyi başardı. 

Dogecoin’in fiyat performansı 2022’de berbat olsa da, gezegendeki en zengin kişi olmaya devam eden Musk, onu ayakta tutmaya yardımcı oluyor. Mart ayında Tesla patronu meme parasını satmadığını doğruladı. 

Teknoloji devi, Dogecoin için bir yükseliş gelişimi olarak görülen Twitter’ı da satın alma yolunda ilerliyor. Musk, kullanıcıların premium aboneliklerini meme tokenla ödeyebilmeleri için etkili sosyal medya platformunda bir ödeme seçeneği olarak DOGE’yi eklemeyi önerdi.    

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TRON, Evlerinde Sıkışan Oyuncular İçin Refereum ile Ortaklık Kurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu