Tether, Solana Ağında Lansman Yaparken SOL %40 Yükseldi - BTC MAGAZİN

Tether, Solana Ağında Lansman Yaparken SOL %40 Yükseldi

Solana (SOL) tokeni, kendi adını taşıyan katman-bir blok zinciri çözümüdür, stabilcoin sahibi Tether tarafından entegre edildikten sonra yüzde 40’ın üzerinde yükseldi.

Tether, 9 Eylül tarihli duyurusunda, işbirliğinin; kurumların USDT stablecoini ile “Nasdaq hızlarında” ticaret yapmasına izin vereceğini iddia ediyor.

“USDT’nin Solana ağına entegrasyonu, ultra yüksek hızlı, düşük maliyetli merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının oluşturulmasını kolaylaştıracak. Solana’ya ek olarak USDT; Algorand, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Bitcoin Cash’in Standart Ledger Protokol’ünü de destekler.”

Bu arada, SOL, %40 yükselmesine rağmen 1 Eylül’de ulaşmış olduğu en yüksek seviyesi olan 4,96 dolar fiyatından hala %30 kadar düşük seviyede.

Ölçeklenebilirlik Aranıyor

Solana, OMG Network’ün yakın zamanda eklenmesinin ardından Tether tarafından desteklenen sekizinci blok zinciri oldu.

USDT arzının aslan payı hala Ethereum’da bulunurken, stablecoin sahibi Tether şimdi Ethereum’un ölçeklendirme sorunları nedeniyle diğer ağlara yöneliyor.

Solana ağında Bir USDT işlemi göndermenin sadece 0,00001$’a mal olması, Solana ağını; 1 Eylül’de gaz ücretleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan, yaklaşık 5$’a ulaşan Ethereum’a çekici bir alternatif haline getiriyor.

Solana’nın Diğer Ortakları

Haziran ayında, popüler sosyal medya ağı Kik tarafından başlatılan; Kin kripto para birimi, Stellar’dan, Solana blok zincirine taşındı.

Bu yılın başlarında Solana, bir saniyeden daha kısa sürede güncellenen süper hızlı bir oracle oluşturmak için Chainlink ile birlikte çalıştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu