Tether'in Aktif Adres Sayısı Düşüyor - BTC MAGAZİN

Tether’in Aktif Adres Sayısı Düşüyor

  • Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düşüşte bulunan Ethereum tabanlı Tether sürümünün etkin adres sayısı durgunlaştı.

Blockchain araştırma firması CoinMetrics tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, amiral gemisi stabilcoin’in en popüler sürümü olan Ethereum tabanlı Tether’in (USDT) büyümesi bu ay bir duraklama düğmesine bastı.

USDT-ERC20 tokenleri, Haziran ayında 140.000’den fazla aktif adresin mevcut zirvesini gördü. Bu ay, bu rakam şimdiye kadar 120.000’in altına düştü.

Tether, Ethereum Ağını Silip Süpürüyor

2017’de tanıtılan Tether’in ERC20 versiyonu, Ekim 2019’da Bitcoin’in Omni katmanında yayınlanan sürümü geçmiştir.

Etherscan verileri, Ethereum Blockchain’de şu anda 9.711 milyon olan Tether’ın tüm dolaşım arzının yüzde 60.91’i olan 6.035 milyon token olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar Mart ayında piyasa çöküşünün ardından sürüler halinde stabilcoine dönmeye başladı.

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, Ethereum blok zincirinde oluşturulan yeni USDT adreslerinin sayısı, Ocak ayına göre Mayıs ayından 10 kat daha fazlaydı.

CoinMetrics’e göre, Ethereum ağındaki Tether işlemleri bir yılda yüzde 450’den fazla arttı. Stabilcoin, ağ üzerinde o kadar baskın bir güç haline gelmiştir ki, tıkanıklığının/yavaşlığın ardındaki bir numaralı neden olduğu düşünülmektedir.

USD Coin Hala Büyüyor

Elbette, Tether diğer ERC20 varlıklarını gölgede bırakır, ancak diğer stabilcoinler de oldukça çılgın bir sürüş yaşadı.

Hem Paxos (PAX) hem de USD Coin (USDC), Haziran ayında aktif adreslerinin zirvelerine ulaştı, ancak ikincisi yavaşlama belirtileri göstermiyor.

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, dolaşımdaki arzı (USDC’nin) Temmuz’un ilk günü 1 milyar dolar seviyesini geçti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu