Toyota Dijital Token Üzerinde Çalışıyor - BTC MAGAZİN

Toyota Dijital Token Üzerinde Çalışıyor

  • Başka bir otomotiv şirketi kripto para birimine geçiyor.

Toyota Motor Corporation’ın BT (Bilişim ve Teknoloji) kolu olan Toyota Systems, 26 Ekim’de yapılan resmi bir duyuruya göre, Toyota markalı bir dijital para birimi geliştirmek için Japon kripto para borsası DeCurret ile işbirliği yapıyor.

Büyük ölçekli pilot uygulama, Toyota Systems’da ki 2.500 çalışanı kapsayacak. Platform, avantajlar için dijital para birimi ödemeleri sunacak.

Duyuruya göre, katılımcı çalışanlar dijital para birimini avantaj puanları veya bir katalogdan hediyeler karşılığında takas edebilecekler. Toyota Systems, dijital para biriminin Japon yeni ile değiştirilemeyeceğini belirtti.

Yeni pilot uygulaması, dijital para birimlerini çıkarmak/piyasa sürmek ve yönetmek için DeCurret’in tescilli blokzinciri tabanlı platformunu kullanıyor. Pilot uygulama, blokzincirindeki eşler arası bir modelin ölçeklenebilirliğini ve büyük bir grup insana yapılan ödemelerle ilgili iş sorunlarını test edecek.

Toyota, Mart 2020’de kendi Toyota Blockchain Lab’ını kurarak blokzinciri endüstrisini aktif olarak araştırıyor. Otomotiv şirketi, 2016 yılında büyük bir endüstri ittifakı olan R3 konsorsiyumuna katıldı.

Toyota, blokzinciri ve kripto ile deneyler yapan tek otomobil üreticisi değil. Ekim ayının başlarında, BMW Kore, BMW Group’ta 2020 sonuna kadar ülkede tamamen başlatılması beklenen blokzincir tabanlı bir token denemesini yürüten ilk şube olacağını duyurdu. Lüks otomobil üreticisi Groupe Renault, Eylül 2020’de araç parçalarının uygunluk sertifikasyonunu kolaylaştırmayı amaçlayan blokzinciri projesinin denemelerini başlatmıştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu