Uniswap 10.000.000.000 Dolarlık İşlem Hacmine Ulaştı - BTC MAGAZİN

Uniswap 10.000.000.000 Dolarlık İşlem Hacmine Ulaştı

  • Uniswap’in toplam işlem hacmi 10.000.000.000 doları aştı.

Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa Uniswap, benzeri görülmemiş büyümesiyle kripto para birimi alanını şaşırtmaya devam ediyor.

Kurucu ortağı Hayden Adams tarafından paylaşılan Dune Analytics verilerine göre, gelişen DEX şu anda işlem hacminde 10 milyar doları aştı.

Uniswap, Coinbase’i Gölgede Bırakıyor

Uniswap, yalnızca Ağustos ayında 6.4 milyar dolar değerinde işlem hacmi kaydetti ve diğer tüm DEX’leri (Merkezi olmayan borsaları) gölgede bıraktı.

Lansman tarihi ve ekip üyeleri bilinmeyen; stabilcoin ticareti için kurulan bir DEX platformu olan Curve, 1.8 milyar dolarla ikinci sırada yer alıyor. Balancer bu ay 1.1 milyar dolar değerinde hacim kaydetti.

0x ve IDEX gibi emir defteri (order book) tabanlı borsa hacimleri ise düşüşte.

30 Ağustos’ta Uniswap, toplam ticaret hacmi açısından; Amerika’nın en büyük merkezi borsası Coinbase Pro’yu geride bıraktı.

Gevşek Bir Listeleme Politikası

Tüccarlar, DeFi tokenlerini alıp-satmak için sürüler halinde Uniswap’e akın ediyor.

Borsa (Uniswap), özellikle “bırakınız yapsınlar” listeleme politikası açısından dikkate değerdir. Merkezileştirilmiş borsaların belirli bir token eklemeden önce çok sıkı bir inceleme sürecinden geçmeleri gerekse de, Uniswap’ta token listelenmesi için yalnızca Github’da bir listeleme isteği gerekir.

Sonuç olarak, Uniswap, değersiz tokenler ve dolandırıcılarla doldu.

Otomatik kripto alım satım platformu Stacked, kısa süre önce Uniswap kullanıcılarını, kendilerine ait tokenin sahtesinin DEX’te listelendiği konusunda uyardı:

“Kısa süre önce @UniswapProtocol’da sahte bir Stacked tokenin listelendiği konusunda uyarıldık. Stacked tokeni satın alınacak hiçbir yerde listelenmez. Tokenimizin sahte versiyonun, DEX ASAP’tan kaldırılması için Uniswap ekibiyle iletişime geçtik.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu