Ünlü Analist Bitcoin’in 2021 İçin En Kötü Senaryosunu Açıkladı

Popüler stok akış modelinin yaratıcısı Plan B, yakın zamanda Bitcoin fiyatına ilişkin 2021 için en kötü senaryosunu açıkladı. Plan B, son tahminin temel bir durum veya en iyi durum olmadığını ve tahmininin hala S2FX’e dayalı olduğunu ekledi. 

Plan B, Bitcoin’deki en düşük fiyat hedefini açıkladı

Yakın tarihli bir tweet’te Plan B, BTC’nin Ağustos ayında işlem yapacağı en düşük fiyatın 47.000 dolar olduğunu iddia etti. Analist, kriptonun Eylül ayında minimum 43.000 $ ve Ekim ayında 63.000 $ seviyesinde işlem yapacağını söyledi. Buna ek olarak Plan B, Bitcoin için Kasım ayı için en düşük fiyat hedefinin 98.000 dolar ve Aralık için 135.000 dolar olduğunu ekledi. 

Ayrı bir tweet’te Plan B, Ağustos ve Eylül arasındaki fiyat farkından bahsetti. En kötü senaryoya göre, Bitcoin Ağustos ayında 47.000 $ ‘dan Eylül ayında 4.000 $ düşecek. “Eylül temellerinde küçük bir düşüş” olacağını söyledi.

Plan B’nin tweet’i, kripto topluluğunun üyelerinden birkaç tepki aldı ve analisti Aralık ayında Bitcoin için en iyi senaryosunu açıklamaya itti. Aralık ayında BTC’ye 450.000 dolarlık bir fiyat hedefi koydu. 

B Planı, BTC’nin Haziran ayındaki düşüşünün nedeninin “daha ​​temel bir nedeni” olduğunu söyledi. Bitcoin’in Temmuz ayında da bazı zayıflıklar görebileceğini kaydetti. Ancak, Bitcoin zayıflığının ek temel nedenlerinden bahsetmedi. 

Plan B, Elon Musk’ın BTC enerji tüketimi ve Çin’in madencilik baskısı hakkındaki yorumunun son Bitcoin çöküşüne yol açtığını belirtti. Tesla CEO’su, BTC’nin enerji kullanımının çevreye zararlı olduğunu söyledi. Bu, Bitcoin fiyatında önemli bir kayba yol açtı. Musk’ın açıklamasından bu yana, Bitcoin’in değeri istikrarlı bir düşüş gösteriyor. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Aşırı Korku Kripto Piyasasını Süpürürken Bitcoin 35,000 Dolara Yaklaştı

Çin Bitcoin baskısı mevcut BTC çöküşünü tetikliyor

Musk’ın yorumundan sonra Çin, ülke genelinde geniş bir Bitcoin madenciliği baskısı başlattı. Çin, Bitcoin baskısını sürdürürken, Qinghai ve Xinjiang’daki büyük BTC madencilik bölgeleri de etkilendi. 

Daha yakın zamanlarda, 20 Haziran’da Güneybatı Çin’in Sichuan Eyaletinde Bitcoin madencilik operasyonları kapatıldı. Bu, yerel yetkililerin bölgede kripto madenciliği yasağı yayınlamasının ardından geldi. Çin’deki Bitcoin madenciliği işletmelerinin yüzde 90’ından fazlası, kripto madenciliğine karşı ülke çapında devam eden baskılar nedeniyle kapatıldı. 

Sichuan merkezli bir endüstri uzmanı, çıkış penceresinin kapandığını ve madencilerin madencilik cihazlarını transfer etmek için diğer ülkeleri araştırdığını söylüyor. İçeriden biri, Çin’deki çok sayıda madencinin de baskı nedeniyle önemli kayıplar gördüğünü ekledi.

Shenzhen merkezli blockchain şirketi BankLedger CEO’su Shentu Qingchun şunları söyledi:

Sichuan’ın yağmur mevsiminde orada bir elektrik bolluğu olduğu için kısıtlama sırasında bir istisna olacağını ummuştuk. Ancak Çinli düzenleyiciler şimdi Çin’de gelişen Bitcoin madencilik endüstrisini elden geçirecek ve dizginleyecek tek tip bir yaklaşım benimsiyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu