Ünlü Analistten Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Dev Yatırımcıların Katılımıyla Hangi Seviyeye Ulaşabilir?

Bitcoin (BTC) fiyatında pozitif bir artışa yönelik hissiyat giderek güçleniyor. Bu durum, çeşitli olumlu temellerin kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin’in fiyatını bu dönemde yönlendirmesinden kaynaklanıyor. Genel bir bakış açısıyla, üst düzey kripto para analisti Willy Woo, en büyük kripto para birimi için yeni ve etkileyici bir fiyat tahmini paylaştı.

Willy Woo, Bitcoin’in Fiyatını 310.000 Dolar Civarı Öngörüyor

Twitter kullanıcısı Lynn Brewer, Willy Woo’ya bir etiket atarak analistin BlackRock, Fidelity ve önemli varlık yöneticilerinin Yönetim Altındaki Varlıklarının (AUM) %5’ini Bitcoin’e enjekte etmelerinin etkisini sordu. Bilgi vermek gerekirse, BlackRock’ın 9 trilyon dolardan fazla AUM’si bulunuyor ve bu miktarın sadece %1’i bile 90 milyar dolar. Ve bahsedilen tüm AUM’lerin toplamı, mevcut borsa BTC miktarını aşabilecek bir rakam olabilir.

Willy Woo, yanıtında, belirtilen durum gerçekleştiği takdirde Bitcoin‘in tahmini fiyatını yaklaşık 310.000 dolar olarak hesapladığını belirtti. Willy’nin bu hedefe hangi ölçütleri kullanarak ulaştığı tam olarak bilinmese de, bu tahmin sektörün diğer önde gelen isimlerinin genel tahminleriyle uyumlu. Özellikle, Bitcoin, sınırlı arzı ve artan talebi nedeniyle en değerlenmemiş varlıklardan biri olarak görülüyor. BlackRock, Fidelity Investments ve benzer firmaların spot ETF başvuruları, Wall Street yatırımcılarının bu yeni varlık sınıfına olan ilgisi ve hazırlığının arttığını gösteriyor.

Talep Artışı Yaşanıyor

Birçok Wall Street firması Bitcoin alımı konusunda çekimser davranırken, Amerikan iş zekası ve yazılım firması MicroStrategy, farklı ve boğa eğilimli bir yol izlemeyi tercih etti.

Şirket, bugün toplam Bitcoin varlığını 152,333 birime çıkarmak üzere 12,333 BTC daha satın aldığını açıkladı. MicroStrategy’nin motivasyonunun yayılma potansiyeli yüksek olsa da, uzmanlar, spot Bitcoin ETF ürününün onaylanmasının yatırımcılara düzenleyici endişeler üzerinden daha büyük bir ivme kazandıracağına inanıyorlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasası Yükseliyor, Bitcoin Rallisi Başladı!

MicroStrategy’nin Bitcoin’e olan sürekli yatırımı ve Wall Street yatırımcılarının potansiyel kabulü, yakın gelecekte büyük bir fiyat artışı için boğa durumunu destekleyecektir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu