MicroStrategy, Bitcoin’e 340 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi MicroStrategy, Salı günü, 27 Haziran’da, 340 milyon dolarlık muazzam bir değere sahip BTC satın alındığını açıkladı.

Son açıklamada, Michael Saylor, şirketin Salı günü 12,333 adet Bitcoin aldığını duyurdu. Saylor, bir Twitter mesajında şu ifadelere yer verdi:

“MicroStrategy, ortalama 28,136 dolarlık birim başına fiyatla ~347.0 milyon dolar karşılığında ek 12,333 BTC satın aldı. 6/27/23 tarihinden itibaren @MicroStrategy, toplamda ~4.52 milyar dolar karşığında ve ortalama birim başına 29,668 dolar fiyatla 152,333 $BTC’ye sahip.”

2022 Eylül’ünde Bitcoin’e ilk yatırımlarını yapan MicroStrategy, o tarihten bu yana periyodik olarak Bitcoin alımları gerçekleştirdi. 2022’nin kripto kışı boyunca bile, şirket güçlü bir pozisyonunu korumayı başardı.

Michael Saylor, Bitcoin’in büyük bir savunucusu ve küresel ekonomideki mevcut enflasyonist koşullar altında Bitcoin’in güçlü bir değer saklama aracı olduğunu düşünüyor. Ayrıca, Saylor, Bitcoin’in Layer-2 ölçeklendirme platformu olan Lightning Network’ü savunuyor ve bir gün işlem işleme kapasitesi açısından VISA’yı geçeceğine inanıyor.

BlackRock ve diğer finansal büyüklerin bu ay spot Bitcoin ETF’leri için başvuruda bulunmalarının ardından, Bitcoin fiyatı yükselişe geçti ve bir aydan daha kısa bir sürede %20’ye yakın artış gösterdi. On-chain veriler, özellikle Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine olan kurumsal ilginin ciddi bir şekilde arttığını doğruluyor. Bitcoin yatırım ürünlerine son bir haftada yaklaşık 187 milyon dolarlık giriş olduğu görülüyor. MicroStrategy’nin son duyurusu, bu varlık sınıfına olan kurumsal yatırımları daha da güçlendiriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Büyük Short İşlem Tasfiyeleri Bitcoin'in Fiyat Rallisini Teşvik Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu