Cathie Wood’un Ark Bitcoin ETF Başvurusu Düzenlendi: Blackrock Başvurusuyla Rekabet mi Ediyor?

Kripto para dünyasındaki Bitcoin ETF coşkusu devam ederken, Blackrock’ı takip eden bir dizi finansal büyük kuruluş da spot Bitcoin ETF için başvuruda bulundu.

Son bir gelişme olarak, Cathie Wood’un başında bulunduğu Ark Invest, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) için başvuru yaptı ve bu başvurusuna bir değişiklik gerçekleştirdi. Bu durum, ilginç bir şekilde, Blackrock başvurusu ile çakışma potansiyeli taşıyor.

Ark Bitcoin ETF Başvurusu – Değişiklikler

ark bitcoin etf

BlackRock başvurusunda, ABD’nin kripto para borsası Coinbase’in Custody platformunu ve spot piyasa verilerini fiyatlandırma için kullanmayı planladığı belirtildi. Ark’ın spot bitcoin ETF başvurusundaki son düzeltme, bir kripto para borsası ile gözetim paylaşım anlaşmasının dahil edilmesi ile ilgili. Bu durum, Ark CEO’su Cathie Wood’un Coinbase hissesi yatırımları dikkate alındığında, Coinbase olabileceği anlamına geliyor. Sadece 7 Haziran 2023 tarihinde, Cathie Wood’un Ark Invest’ı portföyüne 21 Milyon dolar değerinde Coinbase (COIN) hissesi ekledi.

Bu durumda, eğer Ark Bitcoin ETF de Coinbase hizmetlerini kullanmayı planlarsa, ortaklık açısından bir çıkar çatışması olabilir. Her iki durumda da, bu, ABD merkezli kripto para borsası için memnuniyet verici bir sorun olabilir.

Wood, Bitcoin’in 2023 yılına kadar 1 milyon dolarlık değere ulaşacağı konusunda iyimser olan Bitcoin destekçileri arasında. Öte yandan, Bloomberg’de ETF analisti olan Eric Balchunas, Ark ETF kararının ertelenip ertelenmeyeceğini ve ardından Blackrock başvurusunun onaylanıp onaylanmayacağını merak ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madenciliği BTC Satın Almaktan Daha Az Karlı Hale Geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu