Bitcoin Uluslararası Ticarette Tercih Edilen Para Birimi Olabilir

Citigroup çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketine ait olan Citibank’taki analistler, Bitcoin’in gelecekte uluslararası ticaret için tercih edilen para birimine dönüşebileceğini bildirdiler.

“Bitcoin devrim noktasında”

Citi analistleri, Bitcoin’in bir “devrim noktasında” göründüğüne inanıyor. Lider kripto para, uluslararası ticaret için tercih edilen takas aracı haline gelebilir veya “spekülatif bir patlama” yaşayabilir.

Bitcoin’in ana akım olma yolunda patlayıcı dönüşümü büyük olasılıkla Mastercard ve Tesla’nın son zamanlarda BTC’yi kucaklamasıyla tetikleniyor.

Bir hatırlatma olarak, Şubat ayı başlarında Elon Musk tarafından yönetilen Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık devasa bir kaynak ayırdığını duyurdu. Mastercard, son zamanlarda Bitcoin ödemelerine destek vermeye hazırlandığını da belirtti.

Bitcoin ile kurumsal ilişki artıyor

Rapora göre, potansiyel Bitcoin büyümesi için bir başka olumlu faktör, finansal kurumların ilgisinin bu yıl daha güçlü ve daha odaklanmış hale gelmesi – perakende yatırımcıların Ocak ayından önce yalnızca yaklaşık on yıl boyunca olan yoğun ilgisine kıyasla.

İşte Bitcoin’in şimdi kitlesel ticari benimseme için ihtiyacı

Rapor ayrıca, merkez bankalarının kendi kripto paralarını ve stabilcoinlerini başlatmaya başlaması durumunda Bitcoin’in uluslararası ticarette kullanılmaya başlanacağını belirtiyor.

Bu durumda, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi ve ticaret için hızlı sınır ötesi ödeme potansiyeli büyük ölçüde artabilir.

Citibank analistleri, Bitcoin’in küresel olarak benimsenme sürecindeki ilerlemesi için pek çok risk ve engel olduğunu kabul ediyor. Ancak, bu potansiyel engeller arasında görülebilecek fırsatların sayısı, Bitcoin’in devrim noktasında olabileceğine inanmalarına neden oluyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Varlık Yöneticisi BlackRock Bitcoin'le İlgileniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu