FD7, Cardano ve Polkadot Odaklı 250 Milyon Dolarlık Yeni Fon Başlattı - BTC MAGAZİN

FD7, Cardano ve Polkadot Odaklı 250 Milyon Dolarlık Yeni Fon Başlattı

Dubai merkezli FD7 Ventures, 28 Şubat tarihli bir basın açıklamasına göre, Polkadot ve Cardano üzerine inşa edilen geliştirici ekiplerine yatırım yapacak olan Bengaluru, Hindistan’da 250 milyon dolarlık yeni bir fon başlatıyor. 

FD7 Ventures, proje başına 5 milyon dolara kadar her yıl 50 farklı projeye fon ayırmayı planlıyor. En başarılı olanlar, ilk yatırımın yanı sıra 20 milyon dolara kadar para kazanabilecek.

Bengaluru, Alphabet CEO’su Sundar Pichai ve Fairfax Financial CEO’su Prem Watsa gibi önemli mezunlara sahip Hindistan Teknoloji Enstitüleri’ne (IIT) ev sahipliği yapıyor. Fonun yönetici ortağı Prakash Chand, HTE’nin Cardano ve Polkadot tarafından desteklenen projeler geliştirdiğini söyledi:

”Hindistan Teknoloji Enstitüsü (IIT), halihazırda üniversite düzeyinde Polkadot ve Cardano projelerinde çalışan en iyi yetenekleri ortaya çıkarıyor. ”  

FD7 Ventures ayrıca Hindistan’da NFT’ler için bir pazar oluşturma yönünde en iyi iki blok zincirinden yararlanmak istiyor. Chand, Bollywood ünlülerinin yanı sıra kriket oyuncularını da sürece dahil edeceğini söyledi:

”FD7, Bollywood ünlüleri ve yıldız Kriket oyuncuları ile yakın gelecekte NFT projelerinde çalışma planları yapmaktan heyecan duyuyor. Bunlar aynı zamanda fonumuzda LP olan sevgili arkadaşlarım.”

FD7, Cardano ve Pokladot için Bitcoin’i harcadı

Geçtiğimiz hafta FD7, tüm bu parayı Cardano ve Polkadot’a yatırmak için 750 milyon dolarlık Bitcoin’i tasfiye edeceğini duyurdu. BTC alımı, Şubat ayı ortasında tekrar açıklandı.

Bununla birlikte, Bitcoin Standard yazarı Saifedean Ammous, fonun varlığını sorguladı:   

”Çok fazla Bitcoin satan sahte bir fonla ilgili sahte haberlerle büyük PR baskısı, Bitcoin başarısız olduğu için satın almak zorunda değiller.”

Özellikle, FD7’nin Barebones web sitesi, adresi veya kurucuları hakkında herhangi bir bilgi içermiyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu