MicroStrategy’nin Bitcoin Alımı Tartışmalara Yol Açıyor: Yatırımlarının Geleceği Ne Olacak?

Son zamanlarda iş zekası firması MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) alımı, kripto camiasında birçok tartışmayı beraberinde getirdi.

MicroStrategy’nin Sürekli Bitcoin Alımları

Dünya üzerindeki en büyük kurumsal Bitcoin sahibi olan şirket, bugün 340 milyon dolarlık Bitcoin aldı. Her bir Bitcoin birimi 28,136 dolar ortalama fiyatla satın alındı ve MicroStrategy toplamda 12,333 birim Bitcoin satın aldı. Bu alım ile birlikte şirketin elindeki toplam Bitcoin miktarı 152,333’e ulaştı. MicroStrategy’nin Bitcoin varlığı, toplamda 4.52 milyar dolar karşılığında ve birim başına ortalama 29,688 dolara alındı.

MicroStrategy, 2022’de ilk defa Bitcoin’e yatırım yaptığından beri düzenli olarak Bitcoin alımını sürdürüyor. Ayrıca, MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, Bitcoin’in güçlü bir değer deposu olduğunu ve küresel ekonomideki mevcut enflasyon koşullarında güçlü bir duruş sergilediğini düşünüyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin Yatırımlarının Geleceği Ne Olacak?

Ancak, MicroStrategy’nin Bitcoin’i biriktirme stratejisi kripto topluluğu arasında spekülasyonlara neden oluyor.

Bazıları, Saylor’ın Bitcoin yatırımlarını ne zaman satmaya başlayacağını merak ediyor, eğer satmayı planlıyorsa. Diğerleri ise, Saylor’ın büyük miktarda Bitcoin sahibi olması nedeniyle ağı kontrol etme riskinin olduğunu düşünüyor.

Reflexivity Research’in kurucu ortağı Will Clemente, bu endişelerin gereksiz olduğunu savunuyor. Öncelikle, Saylor’ın Bitcoin’lerini yakın zamanda satma eğiliminde olmadığını belirtiyor. Ayrıca, bir kişinin sahip olduğu Bitcoin miktarının, ağı kontrol etme kapasitesini artırmadığını ve bu nedenle kontrol tehdidinin meşru olmadığını belirtiyor.

Son olarak, gelecekte devletlerin daha büyük Bitcoin pozisyonları olabileceğini öngörüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Fiyatı Genesis İflasından Neden Etkilenmedi?

XRP avukatı ve Crypto Law’ın kurucusu John Deaton, Saylor’ın yakın zamanda MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımlarını satmama eğilimini destekliyor.

Aynı zamanda, “Hisse sahiplerine karşı yükümlülükleri, bazı Bitcoin’lerin satılmasını (dolayısıyla BTC alımı için harcanan orijinal 4.5 milyar dolarlık sermayenin korunmasını) gerektirir mi?” diye merak ediyor.

Bu soru, kripto Twitter’dan bir dizi yanıt aldı ve birçok başka soruyu da beraberinde getirdi. Ripple’da kıdemli yazılım mühendisi Niel Hartner, “Bir noktada, kredileri ödemek için Bitcoin satmak veya nakit para toplamak için hisse senedi ihraç etmek zorunda kalacaklar.” dedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu