Yakında Yeni Bir Bitcoin Boğa Dönemi mi Başlıyor? İşte Onu Tetikleyebilecek Potansiyel Faktörler

Bitcoin ETF heyecanı devam ederken, bir Bitcoin boğa koşusu beklentileri artıyor. Bu durumu ünlü analist Dave Weisberger son açıklamalarında değerlendirdi.

Weisberger, BlackRock’ın sunduğu Bitcoin spot ETF’nin, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay alma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Bu durum, muhtemel bir onayın yeni bir Bitcoin rallisini tetikleyebileceği anlamına geliyor. Weisberger, BlackRock’ın ETF önerisinin SEC’nin tüm endişelerini, Bitcoin’e potansiyel bir önyargı dışında, ele aldığını belirtti. Bu, varlık yönetim devinin Bitcoin ETF teklifinin, SEC’nin daha önce piyasa manipülasyonu ve gözetim konusundaki sorunlarını etkin bir şekilde ele aldığını gösteriyor.

Bitcoin ETF’ini başlatma çabası, birkaç yüksek profilli başarısızlıkla noktalanmış, dalgalı bir yolculuk oldu. Bu sürecin merkezine 2013 yılında Bitcoin ETF’ini tanıtmak için öncü bir çaba gösteren Facebook’taki erken dönem katılımlarıyla tanınan Winklevoss ikizleri, Cameron ve Tyler, yer aldı.

En üst çabalarına rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 2017 ve 2018’de tekliflerini, özellikle Bitcoin piyasasında potansiyel sahtekarlık ve manipülasyon uygulamalarına dayanarak reddetti.

Eğer SEC, BlackRock’ın Bitcoin ETF’ini onaylarsa, kripto para sektörüne büyük bir kurumsal sermaye dalgası görebiliriz.

ETF’ler genellikle ana akım yatırımcılar ve kurumlar için daha güvenli bir limanı temsil eder ve bir Bitcoin ETF’nin de bu trendi takip etmesi beklenir.

Bu olasılığın artan beklentisi, Bitcoin’in fiyatını yukarı doğru bir eğilime zaten yerleştirdi. Ancak, SEC’in kararının henüz kesinleşmediğini unutmamak gerekiyor. Komisyonun kripto para ETF kararlarını ertelediği biliniyor. Ancak, sektörün gerçek bir devi olan BlackRock’ın oyun içinde olması, sonucun olumlu olması yönünde dengeyi bozabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Analist, Bitcoin'in 24.000 Dolara Nasıl Ulaşabileceğini Açıkladı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu