Ünlü Kripto Analisti Bitcoin Fiyatındaki Son Düşüşü Yorumladı

Bitcoin (BTC), fiyatı 30.000 $ direnç seviyesinde reddedildiği için artık daha geniş kripto ekosistemine yükseliş ivmesi vermiyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte %3,01 düşüşle 29.409 $’dan el değiştiriyor.

Ünlü piyasa analisti Rekt Capital, fiyat düşüşü oranına dayanarak, devam eden düşüşün kripto para biriminin uzun vadeli büyümesi için ideal olduğuna inanıyor. Ona göre, düşüş şu an olduğundan daha derine inerse ve 29.000 $’lık destek kırılırsa, o zaman Bitcoin 28.800 $’lık direnç seviyesinin yeniden test edilmesini hızlandıracaktır. Analiste göre, Bitcoin uzun süredir söz konusu direnç seviyesinin altında el değiştiriyordu ve yeniden başlatma ile sonunda bu fiyat noktasını bir destek bölgesine çevirebilir.

Bitcoin söz konusu olduğunda, bir sonraki Bitcoin halving etkinliğine yaklaşık bir yıl kala, görünümü yükselişini sürdürüyor. Blok başına ödülü mevcut 6,25’ten 3,125’e düşürecek halving öncesinde olumlu bir hava oluşuyor. Genel olarak, halving olayı, halvinge giden günlerde ve sonrasında Bitcoin fiyatının büyük ölçüde yükselmesini sağlayacak bir başka önemli unsuru ortaya çıkaracak.

Bitcoin için olumlu tahminler

Shapella yükseltmesinin Ethereum ana ağında başlatılması, Bitcoin protokolünün faydasına gölge düşürdü. Birçoğu akıllı sözleşmeye dayalı bir protokole yükseltme çağrısında bulunsa da, Bitcoin’in en iyi kripto varlığı olarak kalma yeteneğini çevreleyen duygu hiçbir zaman sarsılmadı. Bitcoin’in fiyatı için yükseliş tahminleri sürdürülürken, kripto yatırımcısı Max Keiser, dijital para birimini ABD’nin dünyadaki en büyük güç olarak duruşunu sürdürmesi için tek seçenek olduğunu iddia etti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Standard Chartered Bank Tahminine Göre Bitcoin Fiyatı Çığır Açacak Bir Seviyeye Ulaşabilir! İşte Detaylar

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu