USDT Artık 13.600'ün Üzerinde Bitcoin ATM'sinde Kullanılabilir - BTC MAGAZİN

USDT Artık 13.600’ün Üzerinde Bitcoin ATM’sinde Kullanılabilir

  • Tether, MeconCash ile ortaklığını duyurdu, USDT coin artık Güney Kore’de yaklaşık 14.000 Bitcoin ATM’sinde çekilebilir/kullanılabilir.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether’in MeconCash kripto platformu ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını ve şimdi USDT’nin Güney Kore’de 13.600’den fazla Bitcoin ATM’sinde kullanılabileceğini duyurdu.

USDT, Güney Kore’de Büyük Bir ATM Ağına Dahil Oluyor

Paolo Ardoino tweetinde, son ortaklık sayesinde USDT’nin MeconCash (MCH) ekosistemine katıldığını ve Güney Kore’deki büyük kripto ATM ağında kullanabilir olacağını duyurdu. Oradaki kullanıcılar, Kore Won’u cinsinden bu stabilcoini (Tether) sorunsuz bir şekilde çekebilecekler.

Tether blogundaki bir makale, okuyuculara, bu platformun kripto ödemeleri, ödüller ve hatta mobil hizmetler ile ilgilendiğini hatırlatarak; MeconCash’in kendi ağında başlatacağı ilk stabilcoinin Tehter olduğunu duyurdu.

USDT, MCH ekosistemine entegre edildikten sonra, bu, yerel kullanıcıların, çevrimiçi olarak sunulan mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere USDT’yi kullanmasına izin verecektir.

USDT İle Sınır Ötesi Havale

Tether ve MeconCash’in bu işbirliği, Tether için çeşitli sorunları çözecek ve geleneksel finansal sistemdeki bazı engelleri kaldıracaktır.

Tether’ın, MCH ekosistemine USDT eklemesinin, kullanıcıların USDT’yi daha kolay ve çok daha sık göndermesine olanak sağlamak üzere; USDT’deki uluslararası havaleleri daha hızlı hale getireceği ve komisyon ücretlerini düşüreceğini umuluyor.

USDT Piyasa Değeri 15 Milyar Doları Aştı

Bugün erken saatlerde, Tether, stabilcoin USDT’nin bir başka önemli dönüm noktasına ulaştığını duyurdu: piyasa değeri 15 milyar doları aştı.

Paolo Ardoino, USDT’nin “bu başarı öyküsünü” paylaşarak, bu ilerlemenin sadece Tether’in stabilcoini ile ilgili olmadığını; bu gelişmenin, aynı zamanda tüm kripto endüstrisinin ilerleme süreci içerisinde olduğunun bir göstergesi olarak belirtti.

Kripto varlıklarının; bir “değer deposu” olarak kazandığı genel ilerlemeyi, perakende ve kurumsal yatırımcılar tarafından daha fazla güven kazandığını gösteriyor.

Ardoino, mevcut 15 milyar dolarlık piyasa değerinin, kripto varlıklarının mevcut boğa koşusu sırasında elde edildiğine inanıyor.

Son zamanlarda, Tether CoinMarketCap’te üçüncü sırada yer alarak Ripple’ın XRP’sini geçti. Bu, 2020’de ikinci kez gerçekleşti ve şu ana kadar USDT üçüncü kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu