Varlık Yönetim Şirketinin CEO’su Bitcoin’e Övgüler Yağdırdı

Ark Invest Management’ın kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, lider kripto para birimi 51.000 $ ‘a geri dönerken sağlıklı bir Bitcoin düzeltmesinden memnun.

Ark Invest Management’ın kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, Bloomberg ile bir telefon görüşmesi sırasında, varlık yöneticisinin piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin konusunda “çok olumlu” düşündüğünü belirtti.

Wood, son iki günde gerçekleşen büyük düzeltmeyi “sağlıklı” bir düzeltme olarak nitelendirdi:

Bitcoin konusunda çok olumluyuz, burada sağlıklı bir düzeltme görmekten çok mutluyuz, hiçbir piyasa düz değil. Herkes bunu bilmeli. 

Ünlü yatırımcı, Ark’ın düşüş sırasında Bitcoin alıp almadığından bahsetmedi. Şu an itibariyle, Grayscale Bitcoin Trust’ın 7,31 milyondan fazla hissesine sahip. 

Bugün erken saatlerde amiral gemisi kripto para birimi, dün 45.000 $ ‘ın altına düştükten sonra bugün erken saatlerde 51.000 $ seviyesine yükseldi.

Yükseliş, düşüş sırasında 170 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyuran mobil ödeme şirketi Square tarafından tetiklendi. 

En önemli kullanım durumu  

Wood, Bitcoin’in ana kullanım durumunun, ister aşırı enflasyona karşı bir korunma isterse de doğrudan bir paraya yatırım olsun, servet müsaderesine karşı bir önlem olduğuna inanıyor.  

Bitcoin için çok fazla kullanım durumu görüyoruz, ancak muhtemelen en önemli kullanım durumu, servetin el konulmasına karşı dünya çapında bir sigorta poliçesi.

Ark CEO’su, Bitcoin’i enflasyona karşı en iyi korunma yöntemi olarak adlandırdı. Ayrıca, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık satın alımının ardından kripto para biriminin çok daha sesli bir destekçisine dönüşüyor ve yatırımcılara servetlerinin yüzde beşini kripto para birimine koymalarını tavsiye ediyor. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyarder Ricardo Salinas: Fiat'ı Unutun, Yerine Bitcoin Satın Alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu