Venezuela'da Petro Coin İle Konut Alma Devri Başlıyor - BTC MAGAZİN

Venezuela’da Petro Coin İle Konut Alma Devri Başlıyor

Venezuela cumhurbaşkanı, Petro adlı kripto para biriminin devam eden bir sosyal konut girişiminin finanse edilmesinde kullanılmasını emretti.

Hükümetin internet sitesinde yer alan bir habere göre, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, selefi Hugo Chaves tarafından 2011’de kurulan Büyük Konut Misyonu Venezuela altında yeni evler inşa etmek için petrol destekli Petro tokeninin kullanılması gerektiğini söyledi.

Gelişme, Venezuela’nın Habitat ve İskan Bakanı Ildemaro Villarroel tarafından açıklandı.

Villarroel, Petro kullanmanın özel yatırımcıların borsa aracılığıyla sosyal konut inşaatını finanse etmelerine izin vereceğini söyledi. Küba devlet haber ajansına göre, bakanın yapım aşamasında olan dört bin konutun Petro ile ödemeler kapsamında yapılması planlanıyor .

Kripto para birimi girişiminin şefi Joselit Ramírez, Petro’nun ekonomik yaptırımlara karşı mücadelede  “mükemmel bir fikir” olduğunu söyledi.

Hareket, Maduro’nun kripto parayla ulusun ekonomisini arttırma girişimi olarak görülüyor.

Maduro, diğer ulusları petrol piyasalarında ve küresel ticarette ABD dolarına alternatif olarak Petro’yu kabul etmeleri konusunda ikna etmeye çalışmıştı .

Başkan, Petro’nun uluslararası yaptırımları aşmanın bir yolu olduğunu belirtti. ABD Başkanı Donald Trump , geçen ay tokenin başlamasından kısa bir süre sonra Petro’ya yaptırımlar uyguladı .

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu