Vitalik Buterin, 11.16 Milyon Dolar Değerinde Ethereum (ETH) Aktardı

Sektördeki en büyük ikinci ağın kurucu ortağı, son 20 gün içinde cüzdanları arasında yaklaşık 12 milyon dolar değerinde kripto para transferi gerçekleştirdi. Şüpheli aktivite hemen kripto topluluğunun dikkatini çekti.

LookOnChain’in analizine göre son 20 günde 9.300 ETH alan 0x9e92 ile biten balina adresi bir şekilde geliştiricinin kendisine bağlı olabilir. Para göndermek için kullanılan adres “0xd04d” ile bitiyor ve yalnızca Vb3 cüzdanından para aldığı için büyük olasılıkla Buterin’e ait.

Transferin ardından, balina yaklaşık 260 milyon dolar değerinde toplam 170.913 ETH’ye sahip oldu. Bu bakiye, onu piyasadaki kripto para biriminin en büyük sahiplerinden biri yapıyor. İşlemin geçmişi, balinanın aslında belirli bir borsaya bağlı olduğunu veya OTC masası olarak işlev gördüğünü düşündürecek herhangi bir faaliyet göstermiyor. Tarihsel olarak, hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar genellikle kripto etkileyicilerinin, projelerinin ve geliştiricilerinin hesaplarını takip ettiğinden, Buterin tarafından yapılan işlemler genellikle Ethereum’un piyasadaki oynaklığında bir artışa neden oldu.

Hatta bazı topluluk üyeleri, Buterin’in varlıklarının bir kısmını satmaya istekli olduğunu varsayarken, Ethereum yaklaşık iki hafta önce piyasada gördüğümüz fiyata kıyasla önemli bir primle işlem görüyor. Neyse ki Ethereum yatırımcıları için, piyasadaki en büyük ikinci kripto para biriminin fiyat performansı, ağ etkinliğinin toparlanması ve pazardaki ani girişlerin kaçınılmaz olarak piyasadaki en büyük kripto para birimlerini etkilemesi sayesinde yılın başından bu yana büyük ölçüde iyileşti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Merge Sonrası Ethereum Fiyat Tahmininde Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu