Genesis, İflasın Ortasında Devasa Miktarda Ethereum, USDT ve USDC Transfer Etti

Genesis Trading’in borç verme işletmesi Genesis Global Capital, New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesinde Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. İflas başvurusu sırasında Genesis Trading, kripto varlıklarını aktif olarak diğer kripto borsalarına ve cüzdanlarına aktarıyor.

Genesis Trading Transferleri Kripto Varlıkları

Blockchain güvenlik platformu PeckShieldAlert, 20 Ocak’ta bir tweet’te Genesis Trading tarafından aktarılan birkaç milyon kripto varlığını ifşa etti.

Genesis Trading, OTC Masasından Coinbase, Bitstamp ve Kraken kripto borsalarına 113,7 milyon dolar değerinde 75 bin Ethereum (ETH) ve 4 milyon USDT aktardı. Coinbase’e 50 bin ETH, Bitstamp’a 20 bin ETH ve Kraken’e 5 bin ETH ve 4 milyon USDT aktarıldı.

Ayrıca 36 milyon USDC’yi 0x81b3…543 yeni adresine aktardı. Büyük ETH transferleri, Whale Alert platformu tarafından da not edildi.

Kripto Twitter, borç verme şirketi Genesis Global Capital’in iflas başvurusu sırasında Genesis Trading tarafından yapılan transferlere tepki gösterdi. Bazıları, firmanın alacaklıların taleplerini iade etmeye hazırlık olarak varlıkları tasfiye ettiğine inanıyor.

Nansen’e göre, Genesis’in son 30 gün içindeki en büyük CEX işlemleri arasında Coinbase’e 51,9 milyon dolarlık USDC net para yatırma, Kraken’den 43,7 milyon dolarlık net para çekme, 28,7 milyon dolar ETH, Bitstamp’a net ETH yatırma, OKX’ten 19 milyon dolarlık USDT net para çekme ve Binance’den 10,8 milyon USDT ve 7 milyon dolarlık USDC çekme yer alıyor.

Genesis’in iflası, ana firma Digital Currency Group ve kurucusu Barry Silbert alacaklılarla müzakerelere varamadığı için birkaç uzman tarafından tahmin edildi. Ayrıca acil durum finansmanı için 1 milyar dolar toplamayı planladı, ancak FTX’ten gelen iflas etkisi, yatırımcıları firmaya daha fazla yatırım yapmaktan alıkoydu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Gary Gensler, Kripto Para Borsalarını SEC ile Çalışmaya Çağırdı

İflas Koruması için Genesis Capital Başvurusu

Genesis Capital, kripto borsası Gemini’s Earn programı da dahil olmak üzere çeşitli borç verme ürünleri için para çekme ve itfa işlemlerini durdurdu.

Genesis, Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunduktan sonra Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Digital Currency Group, kurucusu Barry Silbert ve diğerlerine karşı müşteri fonlarını geri almak için yasal işlem başlatma kararına devam edeceğini söyledi.

Kripto borç verenin şu anda yeniden yapılandırmayı desteklemek için yaklaşık 150 milyon dolar nakit parası var. Mahkeme dosyasına göre, varlık ve yükümlülükler 1 milyar ila 10 milyar dolar aralığında ve 100.000’den fazla alacaklıya sahip.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu