Walmart ve Önemli Ripple Ortağı İlişkilerini Büyütüyor - BTC MAGAZİN

Walmart ve Önemli Ripple Ortağı İlişkilerini Büyütüyor

  • MoneyGram, Walmart ile uzun süreli ortaklığını üç yıl daha uzattı.

Perakende satıcısı Walmart, 6 Ekim tarihli basın açıklamasına göre, sınır ötesi ödeme şirketi MoneyGram International ile iki yıllık işbirliğini, 2024 yılına kadar uzattı.

İlk kez 2018’de piyasaya çıkan Walmart2World para transferi hizmetini geliştirmek için birlikte çalışmaya devam edecekler.

Walmart Ödemelere Bağlı

Walmart ve MoneyGram arasındaki ortaklık, yirmi yılı aşkın süredir güçlü bir şekilde devam ediyor.

Walmart, 2014 yılında Walmart-2-Walmart adlı Amerika’nın banka dışı nüfusu için özel yurtiçi hizmetini başlattı. Ücretleri yüzde 50 azaltmayı başardı.

Dört yıl sonra, MoneyGram ile birlikte Walmart2World, Amerikalıların 200’den fazla ülkeye ödeme göndermesine izin vererek işleri küresel bir düzeye taşıdı.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, temasın uzatılmasının müşteri merkezli stratejilerdeki “güçlü uyumu” anlamına geldiğini söylüyor:

“Walmart ile ilişkimizi üç yıl daha uzatmaktan son derece heyecanlıyız. Bu uzun vadeli uzantı, müşteri odaklı stratejiler konusundaki güçlü uyumumuzun yanı sıra, satış noktasında MoneyGram markasını tercih etmemizin bir kanıtıdır.”

Finansal hizmetler, Walmart’ın alt sınırının yüzde birinden daha azını oluşturuyor.

Henüz Ripple Üzerinde Çalışmıyor

Walmart2World, kripto çağında maliyetli olabilecek; 50$’a kadar düşük bir miktar göndermek için 4$ talep ediyor.

MoneyGram’ın Ripple’ın en değerli ortaklarından biri olduğu düşünüldüğünde, Walmart’ın hizmetinin verimliliğini artırmak için sınır ötesi ödemeler için XRP kullanması mantıklı olacaktır.

Bununla birlikte, basın açıklamasında Ripple’ın Talep Üzerine Likidite (ODL) çözümünden bahsedilmedi, bu da perakende devinin henüz Ripple’da çalışmadığı anlamına geliyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu