Warren Buffett: Bitcoin'in Değeri Yok Ve Asla Olmayacak - BTC MAGAZİN

Warren Buffett: Bitcoin’in Değeri Yok Ve Asla Olmayacak

Bugün, CNBC ile yapılan bir röportajda Warren Buffett, Bitcoin’in gerçek bir değere sahip olmadığını ve asla olmayacağını belirtti.

Buffett’e göre, “Bitcoin’in tek ekonomik katkısı bavullara olan talep düşüşüdür, çünkü Bitcoin parayı yasadışı yollarla taşımayı kolaylaştırır”.

Röportajda Buffet, on yıldan fazla bir süredir var olmasına rağmen, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimlerinin dünya finansal sistemine gerçek bir katkıda bulunmadığından bahsetti.

Buffet, başlangıçta dünyada 2008’deki gibi küresel bir finansal krizi çözmek ve önlemek için kripto para birimlerini nasıl kullanabileceği konusunda büyük görüşmeler yapıldığını, ancak bugüne kadar gerçekten büyük bir uluslararası şirket veya kurumun kripto ile ilgili bir girişimde bulunmadığını açıkladı.

Ayrıca Buffett, Bitcoin’in yaptığı tek şeyin bir suçlunun yasadışı olarak para taşımasını ve mali suç işlemesini kolaylaştırmak olduğunu belirtti.

Bu nedenle, Buffett, Bitcoin’in dünya üzerindeki etkisini şu anlamsız sözlerle dile getirdi:

“Bavul satışlarında bir düşüş var, çünkü geçmişte suçlular parayı yasadışı olarak taşımak için bavul kullanmak zorunda kaldılar ve şimdi kripto ile paralarını fiziksel olarak taşımalarına gerek yok. Bunun dışında, başka birisine satmak dışında onunla hiçbir şey yapamazsın”.

Ünlü yatırımcının bu yorumu akıllara şu soruyu getiriyor: En ünlü yatırım araçlarından biri olan altın tam olarak ne işe yarıyor?

Dünyaca ünlü televizyon şovu The Simpsons’da yer almasından sadece bir gün sonra gelen Buffett’in yorumu, Bitcoin’e oldukça sert ve neredeyse gereksiz bir tepki gibi görünüyor.

Önde gelen yatırımcı, herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını ve asla olmayacağını söyledi. Bu tartışmaya açık bir iddia çünkü Justin Sun’un ona BTC ve TRX paralarıyla dolu bir Samsung telefonu verdiği gündeme gelmişti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu