Western Union Ripple Teknolojisini Kullanacağını Doğruladı - BTC MAGAZİN

Western Union Ripple Teknolojisini Kullanacağını Doğruladı

Geçtiğimiz on sekiz ay boyunca, Ripple’in teknolojisini kullanmaya çalışan şirketler arasında ciddi bir yükseliş yaşandı. Bunlardan biri de Western Union.

Western Union, Ripple‘ı USD ve MXN koridorlarında test etmeye çok yakında başlayacaklarını doğruladı.

Para transfer hizmeti sağlayıcılarının çoğu küresel çapta bir erişime sahip. Ancak yüksek ücretleri bu modeli olabileceğinden daha az çekici kılıyor. Bu, bazı yeni rakiplerin son yıllarda pazara girmelerine izin vermiş durumda. Çünkü öncelikli olarak hedeflerine ulaşmak için nispeten teknolojiler kullanmaya odaklılar.

MoneyGram ve Western Union gibi büyük şirketlerin bu konuda geride kalamayacakları açık. Bu nedenle, birçok kişi her iki işletmenin de Ripple’a dikkat etmeye başladığını öğrenince heyecanlandı. Şirketin XPR Defteri ve xRapid hizmetleri, para transferi hizmeti sağlayıcıları için oldukça değerli olabildiği gibi, tüm dünyada transferleri hızlandırmaya ve ücretleri önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir.

Geçen hafta Western Union, belirli ödeme koridorlarında Ripple teknolojisi ile deneme yapacağını resmen doğruladı. Daha spesifik olarak, hem USD hem de MXN koridorunu büyük gelişmeler için potansiyel hedefler olarak tanımladılar. Bu sürecin tam olarak nasıl gerçekleştirileceği görülmekle birlikte, bu teknolojinin bugün insanların bildiği havale dönüşümünü nasıl değiştirebileceğinin bir başka kanıtı.

https://twitter.com/XrpCenter/status/1095188941030879232?s=20

Özellikle XRP topluluğu bu haberden oldukça memnun görünüyor. Ripple’in teknolojisinin Western Union tarafından kullanılmasının XRP fiyatını çok fazla etkileyemeyeceği düşünülüyor. Sonuçta, Ripple, Western Union gibi kurumsal müşterilere satabilecekleri önemli miktarda XRP’ye sahip. Bu satışlar, borsa fiyatlarına hiçbir şekilde yansımıyor.

Ayrıca Western Union, belirli bir ödeme koridoru söz konusu olduğunda bu teknolojiyi deneyeceklerini resmen onayladı. Resmi bir zaman çizelgesi yayınlanmamasına rağmen, bu denemenin 2019’da gerçekleştirileceğini varsaymak mümkün.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu