Endonezya Kripto Para Yatırımcıları Kurallara Karşı Öfkeli - BTC MAGAZİN

Endonezya Kripto Para Yatırımcıları Kurallara Karşı Öfkeli

Endonezya kripto para birimi yatırımcıları, hükümetin borsalar için asgari sermaye gerektiren vadeli işlem alım satımı ile ilişkin yeni kurallarının büyüyen pazarın gelişmesini engelleyeceğinden şikayet ediyorlar.

Kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılması Endonezya merkez bankası tarafından yasaklandı. Ancak blok zinciri destekli varlıklarda alım satıma izin verildi.

Ekim ayından bu yana Jakarta, müşterileri kripto para birimleri fiyatlarındaki dalgalanmalara karşı korumak ve riskten korunma araçları sağlamak için kripto para birimleri alım satım işlemlerine izin verdi. Ancak borsalara göre, şu ana kadar herhangi bir dijital varlık için vadeli işlem gerçekleştirilmedi.

Ticareti teşvik etmek ve müşterileri korumak için, Geçtiğimiz hafta Bappebti olarak bilinen Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Kurumu, kripto varlıkları için gelecekteki sözleşmeler sunan yeni bir borsa için minimum ödenmiş sermaye olarak 1 trilyon rupya (71.17 milyon $) ayarlayan bir düzenleme yaptı. .

Kripto borsası Indodax’ın CEO’su Oscar Darmawan, yüksek asgari sermaye seviyesinin ve bir bankanın açılması şartının, vadeli işlem komisyoncusu için 2,5 milyar rupi asgari ödenmiş sermayenin çok üzerinde olduğunu söyledi.

Darmawan, bir sektörü desteklemek, ekonomiye yardım etmek ve insanları korumak için düzenlemenin gerekli olduğunu, ancak bunun bir sektörü öldürmemesi gerektiğini söyledi.

Ticaret şirketi Tokocrypto’nun işletme müdürü olan Teguh Kurniawan Harmanda, düzenlemenin yürürlüğe girmesinden önce Bappebti tarafından düzenlenen endüstri danışmanlığında ortaya çıkmaması nedeniyle sermaye ihtiyacının sürpriz olmadığını söyledi.

Yeni kurallar ayrıca, borsaların müşteri destek birimlerine sahip olmalarını, bir sertifikalı güvenlik uygulayıcısını kiralamalarını, en az beş yıl boyunca işlem verilerini tutmalarını ve ülke içinde bir sunucuya sahip olmalarını gerektiriyor.

Endonezya’nın kripto para piyasasının büyüklüğü ile ilgili veri bulunmamakla birlikte, sektördeki insanlar yatırımcı sayısının ülkenin ana borsa piyasası ile neredeyse aynı olduğuna inanıyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu