WhatsApp E-Ödemeleri Başlattı - BTC MAGAZİN

WhatsApp E-Ödemeleri Başlattı

  • WhatsApp, kullanıcıları için e-ödemeleri başlatmak üzere ve bu popüler özelliği başlatacağı ilk ülke olarak Brezilya’yı seçti.

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, Facebook yönetimi altında çalışan popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, nihayet e-ödeme başlatacaklarını açıkladı.

Brezilya’yı yeni hizmeti başlatacakları ilk ülke olarak seçtiler.

WhatApp’ın Yeni Bölümü Brezilya’dan Başlıyor

Birkaç yıl önce Facebook tarafından Messenger üzerinden sunulan ödeme özelliğini takiben, 2014 yılında Zuckerberg devi tarafından satın alınan WhatsApp, kendi ödeme platformunun yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Bu özellik önce Brezilya’daki kullanıcılar için geçerli olacak. TechCrunch’a göre, insanlar uygulama içinden yerel şirketlerden mal ve hizmet satın alabilecekler.

Daha sonra Diğer Pazarlara da Sunulacak

Yeni ödeme hizmetinin resmi denemeleri Hintli kullanıcılar üzerinde gerçekleştirildi, ancak Brezilya’daki WhatsApp hayranları, resmi canlı sürümde uygulama aracılığıyla bir şey satın alan ilk kişi olacak.

Şirket, Meksika, Endonezya ve Hindistan’a, şirketin en büyük kullanıcı tabanına sahip ülkelerine başarıyla yayıldıktan sonra hizmetlerini küresel olarak genişletmeyi planlıyor.

Son veriler, 130 milyondan fazla Brezilyalı’nın her gün WhatsApp kullandığını söylüyor.

Peki bu haberi size neden duyuruyoruz? Bunun bizimle ne alakası var diye düşünebileceğinizi tahmin etmekteyiz: Kripto paraların bu hizmete entegre edildiğini bir düşünün. Bizce gelecekte bu mümkün! Ve böyle bir durumun kripto alanına katkısı ne olacak? Sizi bu durum hakkında güncelleme alana kadar bu soruyla baş başa bırakıyoruz.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu